שעה לפני ההצבעה: הרב ערוסי פרש

ברגע האחרון ממש הודיע הרב רצון ערוסי על כך שהוא מסיר את מועמדותו לתפקיד הרב הראשי הספרדי. הוא נחשב בעל הסיכויים הנמוכים ביותר לזכות. עכשיו נותרו 3 מתמודדים ספרדים ו-3 אשכנזים. התוצאות: הערב

פרש מהמירוץ ברגע האחרון. הרב ד"ר ערוסי (יח"צ)

כשעה לפני פתיחת הקלפיות בבחירות לרבנות הראשית, אחד משבעת המועמדים, הרב ד"ר רצון ערוסי פרש מהמירוץ. ד"ר ערוסי, שהתמודד לתפקיד הרב הראשי הספרדי, היה המועמד היחיד מבין השבעה שמחזיק בהשכלה אקדמית מתקדמת. הוא דוקטור למשפטים מאוניברסיטת תל אביב ומרצה למשפט עברי באוניברסיטת בר אילן.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

הרב ערוסי החליט לפרוש ככל הנראה משום שהוא נחשב לבעל הסיכויים הנמוכים ביותר לזכות בתפקיד. בהודעת הפרישה שלו, הכריז הרב ד"ר רצון ערוסי כי הוא מעביר את תמיכתו לרב ציון בוארון.

הבחירות לרבנות הראשית החלו, ושישה פתקים מוצבים היום מאחורי הפרגוד לבחירתם של 150 חברי הגוף הבוחר. שלושה מועמדים נותרו למשרת הרב הראשי הספרדי ושלושה נוספים לתפקיד הרב הראשי האשכנזי. הבחירות נערכות במלון לאונרדו בירושלים, שם קומה שלמה הוקצתה לקיום הבחירות.

יום הבחירות מגיע בתום חודשים של מירוץ מרתק ופתלתל, עמוס בספינים, האשמות נגדיות וניסיונות סיכול פוליטיים ומשפטיים של חלק מהמועמדים. כמעט אף אחד לא מוכן להמר היום על זהותם של הרבנים הראשיים שיוכרזו הערב קצת לפני השעה 20:00. אולם על פי מה שמסתמן בשבועות האחרונים, נראה שהקרב הצמוד הוא בין הרב דוד לאו לרב דוד סתיו על משרת הרב הראשי האשכנזי, ובין הרב שמואל אליהו לרב יצחק יוסף על הכיסא הספרדי.

3 מועמדים לתפקיד הרב הספרדי ו-3 לכסא הרב האשכנזי

שלושת המועמדים שנותרו במירוץ לתפקיד הרב הראשי הספרדי הם ראש ישיבת חזון עובדיה, יצחק יוסף, בנו של הרב עובדיה יוסף; רב העיר צפת, הרב שמואל אליהו, שמתמודד בניגוד לעמדת היועץ המשפטי לממשלה שקבע כי מינויו יהיה בלתי ראוי; וחבר בית הדין הרבני הגדול, הרב ציון בוארון, שהוסמך לדיינות על ידי הרב עובדיה יוסף והרב שלמה גורן כבר בגיל 28, גיל הנחשב לצעיר במיוחד.

שלושת המועמדים הסופיים לתפקיד הרב הראשי האשכנזי הם רב היישוב שוהם ויו"ר ארגון רבני צהר, הרב דוד סתיו, שנחשב למועמד הרצוי בקרב מרבית מפלגות הקואליציה; רב העיר מודיעין, הרב דוד לאו, בנו של הרב הראשי לשעבר ישראל מאיר לאו; וראש ישיבת מרכז הרב וחבר מועצת הרבנות הראשית, הרב יעקב שפירא, שזוכה לתמיכתם של חרדים רבים בגוף הבוחר, על אף היותו נציג מובהק של ציבור חובשי הכיפות הסרוגות.