מי יהיו הרבנים הראשיים לישראל?

המסע לבחירת הרבנים הראשיים, שייזכר בעיקר בזכות המאבקים האלימים שליוו אותו, יסתיים הערב בהכרזה על שני המנצחים. 150 חברי הגוף הבוחר יכריעו היום על זהותם של הרבנים החדשים - האשכנזי והספרדי

לאחר טלטלות רבות ברבנות הראשית: היום יתקיימו הבחירות לתפקיד הרבנים הראשיים לישראל - האשכנזי והספרדי. הבחירות יביאו את כהונתם של הרבנים עמאר ומצגר לסיומם, ובסיום ההצבעה ועדת הבחירות של הרבנות הראשית תערוך ספירה ידנית, והתוצאות יתפרסמו ככל הנראה לקראת השעה 20:00.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

לאחר פרישתם של מועמדים רבים, על תפקיד הרב הספרדי הראשי מתמודדים כעת הרב יצחק יוסף - בנו של הרב עובדיה יוסף, הרב ציון בוארון, הרב רצון ערוסי והרב שמואל אליהו - שזוכה לתמיכת מפלגת ה-"בית היהודי".

ביש עתיד ובבית היהודי תומכים. הרב סתיו (AP)

על תפקיד הרב הראשי האשכנזי מתמודדים הרב דוד לאו, הרב דוד סתיו והרב יעקב שפירא. הרב אליעזר איגרא הודיע אתמול על פרישה מהמרוץ לרבנות.

הגוף הבוחר מורכב מ-150 נציגים הכוללים בין השאר את 30 רבני הערים הגדולות, 14 רבני המועצות המקומיות הגדולות ושני רבני המועצות האזוריות הגדולות. כל אחד מהבוחרים ישלשל לקלפי את פתקי שני המועמדים המועדפים עליו לתפקיד הרבנים הראשיים - האשכנזי וגם הספרדי.

זכה לתמיכת הבית היהודי. הרב אליהו (יח"צ)

לאחר ההכרזה על התוצאות בפועל, יהפכו שני הרבנים שנבחרו לרבנים הראשיים, וכבר לקראת סוכות צפויה להתקיים הכתרתם הרשמית בהשתתפותם של ראש הממשלה נתניהו ונשיא המדינה פרס.