יוזמה חדשה: חוף משפחתי בכנרת

עשרות אלפי נופשים מגיעים לחוף לבנון בכינרת מידי שנה. במשך שנים הוא נחשב לחוף הצעירים והמסיבות, אך בקיץ הזה הוחלט להקל על המשפחות שבאות לקמפינג ודווקא הוא הוכרז כ'חוף שקט' בלי מוזיקה ובלי צעירים

אם תרצו לישון בחוף בכנרת, תגלו לא פעם שמדובר שזה בעייתי: צעירים שמגיעים למקום חוגגים ומרעישים. יוזמה חדשה, בשם "חוף שקט", נועדה לאפשר למשפחות בילוי שקט בכנרת.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

עשרות אלפי נופשים מגיעים לחוף לבנון בכנרת מידי שנה - במשך שנים הוא נחשב לחוף הצעירים והמסיבות. בקיץ הזה הוחלט להקל על המשפחות שבאות לקמפינג ודווקא הוא הוכרז כ'חוף שקט' בלי מוזיקה ובלי צעירים.

משפחות עקיבא, יוסף וראובן חגגו בלילה את החופש הגדול בחוף לבנון שבכנרת. אבל כשירד החושך הם הפסיקו לשיר והרעש היחידי היה של הגלים. מיכל ראובן מעפולה סיפרה כי "יש תחושה שזה חוף רק של משפחות - אין צעירים ובלאגן, הכל רגוע ושלו. הילדים מאוד נהנים ובטוחים להסתובב כאן. היינו כאן בשנים הקודמות והמצב לא היה כזה: היה רעש והמולה ואלכוהול ומוזיקה רועשת, מה שגרם לנו קצת לחשוש".

"חוף למשפחות שמחפשות שקט" (חדשות 2)

"עכשיו שקט ומופרד ונעים"

המאבטח מסביר לרכבים בכניסה שזהו חוף משפחתי: "פה זה החוף השקט. 24 שעות בלי מוזיקה, אם רוצים מוזיקה, חברים, ולשתות ושמח אז בצד השני". במקום הוצב שלט שמזהיר כי חל איסור על השמעת מוזיקה. "אנחנו כבר חווינו לפני שנתיים חוויה נוראית. היו לידנו באותו מקום עוד חברה צעירים ששתו והשתכרו ורדפו אחד אחרי השני עם סכינים וקריוקי ונלחצנו. ועכשיו באמת כשראינו שיש שמירה, ויש פה יותר שקט והפרדה, זה נעים לנו יותר", סיפרה ורד יוסף מגן נר, אחת האמהות הנופשות במקום.

כמעט כל מי שהגיעו בשנים האחרונות ללילה בכינרת גילו שאוהל לידם התמקמו צעירים עם מערכות הגברה ואלכוהול - מה שלעיתים הרס את החופשה. כדי להבטיח שהשקט ישמר בשעות הלילה, מסיירים פקחים ביחד עם שוטרים, ומי שעובר על חוקי החוף מוצא החוצה.

"זה חוף נטו לנופשים שמחפשים את השקט והשלווה, לא את הרועש והמוזיקה והבלאגנים שיש בחופים... התחלנו לפתח את זה ורואים שזה מצליח", סיפר עידן טולדנו מאיגוד ערים כנרת. יחזקאל ואילנה ועקנין ממזכרת בתיה בירכו על השינוי: "לא אהבנו את הרעש הזה, הם היו משתוללים יותר מדי. אבל עכשיו תודה לאל, עכשיו שקט שקט".

בשבועות הקרובים חופים נוספים בכינרת יוכרזו כ'שקטים' ומותאמים למשפחות, בינתיים זה מתאים לכולם. מתן חן, צעיר שהגיע למקום עם חבריו, הסביר: "זה טוב לשני הצדדים - אנחנו נהנים ויכולים לשמוע מוזיקה ולעשות מה שבראש שלנו. הם יכולים להיות בחוף ההוא בשקט עם המשפחות. הם באו להירגע, אנחנו באנו להנות ולהשתולל - כל אחד עם האינטרס שהוא בא".