הקצין שנהרג מאש חיזבאללה הובא למנוחות: "איך נפרדים מילד כזה מדהים?"

אלפים ליוו בדרכו האחרונה את רס"ן יוחאי קלנגל, מ"פ בגדוד צבר של גבעתי שנהרג במתקפת חיזבאללה. מפקדו ספד לו: "היית מנהיג ומפקד נערץ, הלכו אחריך בעיניים עצומות". אמו של יוחאי: "הדבקת את כולנו באופטימיות, תן לנו כוח להמשיך"‎

בבית העלמין הצבאי בהר הרצל שבירושלים הובא בצהריים (חמישי) למנוחות רב סרן יוחאי קלנגל, מפקד הפלוגה המסייעת בגדוד צבר של גבעתי שנהרג אתמול מירי טיל נ"ט על הרכב שבו נסע בגזרת הר דב. אלפי חברים, מכרים ובני משפחה הגיעו ללוות אותו בדרכו האחרונה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

"רק השם יודע כמה פחדתי מהדפיקה הזאת בדלת, והנה הגיע הרגע שבו החיים שלך מתהפכים", ספדה בבכי אמו של יוחאי, מלכה. "כמה שאני גאה בך על מה ועל מי שאתה. חיים שלי, גיבור שלי, עכשיו אתה גיבור של כל האומה. נשמה שלי אהובה, ילד מקסים, בעל ואבא למופת, אח תומך, הדבקת את כולנו באופטימיות ובכוח. תמיד 'אל תדאגי אמא, הכל היה בסדר', אבל אני דואגת".

"ככה הכל נגמר ברגע אחד. איך אפשר להיפרד מילד? איך נפרדים מילד כזה מדהים? זה לא אנושי", הוסיפה. "בבקשה תשמור מלמעלה על מה שנשאר לנו. סליחה ומחילה, אני כל כך אוהבת אותך".

אמו של יוחאי סופדת לו

"כשם שאנו מברכים על הטוב, כך אנחנו מברכים גם על הרע", אמר אביו יוסף. "בורא עולם, תודה לך על הפיקדון שנתת לנו במשך 25 שנים ושבעה חודשים. היית חייל ומפקד טוב ואהוב. לאחר מלחמת צוק איתן חזרת ואמרת שהדבר הכי חשוב לך זה שהצלחת להחזיר את כל הפלוגה הביתה בשלום. גם במשימה של אתמול, שבה נפלת, הלכת כדי לשמור".

"היית מנהיג ומפקד נערץ", ספד לו מפקד גדוד צבר, סגן אלוף קובי בר אל. "תמיד הלכת חדור אמונה וגבורה, על פי הערכים עליהם גדלת מבית. אתמול, כשהכוח שלנו היה תחת מתקפת טילים ונוצר איום חטיפה ממשי, ראיתי את חבריך עושים הכל כדי להישאר קרובים אליך ומגנים עליך תוך סיכון חייהם כדי למנוע חטיפה על ידי האויב".

"ראיתי אותך בכל המצבים", ספד לו מפקדו לשעבר, סגן אלוף לירן חג'בי. "נלחמת בעוז, בגבורה ובאומץ לב. להוריך אני אומר - גידלתם בן לתפארת, היו גאים. אהבתי אותך אהבת אמת, אהבת לוחמים".

"נשארנו חברים בנשמה"

קלנגל, תושב הר גילה בן 25, הותיר אחריו זוג הורים, ארבעה אחים ואחות, אישה בהיריון ותינוקת בת שנה. ביום העצמאות האחרון זכה לאות מצטיין הרמטכ"ל. אתמול ספד לו חברו הטוב, סרן זיו שילון שנפצע לפני כשלוש שנים מפיצוץ מטען סמוך לרצועת עזה. "גרוע מזה לא יכול להיות", אמר לחדשות 2 Online.

"חברים בנשמה". קלנגל ושילון

"מהרגע שהיה חייל ועד שהפך למפקד פלוגה היינו ביחד", סיפר שילון, שהיה בעבר מפקדו של קלנגל בחטיבת גבעתי. נשארנו חברים בנשמה. כל כך הרבה חוויות עוברות לי בראש, עכשיו כשהלב שלי נמעך פנימה. הייתה לי הזכות להכיר חייל יקר, מפקד ענק, חבר אדיר, אבא מדהים ומעל הכל בן אדם שאין שני לו. אהוב שלנו, נוח על משכבך בשלום".

ההרוג השני בפיגוע, סמל דור חיים ניני (באדיבות המשפחה)

במתקפת חיזבאללה בהר דב נהרג גם סמל דור חיים ניני, תושב המושב שתולים בדרום בן 20. ניני הותיר אחריו זוג הורים. הוא יובא למנוחות בשעה 15:00 בבית העלמין במקום מגוריו.