אשתו של נתן: "הוא הבטיח שהכל יהיה בסדר"

רונית ז'ורנו, שבעלה עו"ד נתן ז'ורנו נרצח במשרדו יחד עם בתו ימית, מספרת בכאב איך אמר לה שהוא תמיד איתה ושתהיה חזקה. "למה הוא אמר לי את זה? איך לקחו לי את נתן". היא מתארת "אדם מקסים שהיה עוזר לכולם"

רונית ז'ורנו, אשתו של נתן ז'ורנו שנרצח הבוקר (ג') עם בתו ימית במשרד עורכי הדין שלו בירושלים על ידי מאבטח שהיה לקוח של נתן, לא מאמינה כי לא תזכה לראותו יותר: "הוא אמר לי 'הכל יהיה בסדר, אני איתך, תהיי חזקה'. למה הוא אמר לי את זה? לקחו לי את נתן".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

רונית ונתן נשואים מזה 20 שנה ויש להם ילד משותף. לאחר שקיבלה את הבשורה המרה, היא סיפרה לחדשות 2 באינטרנט, מחוץ לדירתם בשכונת פסגת זאב בירושלים, על נתן. "הוא יצא הבוקר מהבית שמח. הוא היה מקסים, בן אדם זהב", אמרה. "אין אחד שלא הכיר אותו, שלא אמר כמה הוא טוב. איזה בן אדם - איך הוא עוזר לכולם. הוא היה מוציא מהפה שלו ונותן לאחרים שלא היה להם. הוא היה אבא מקסים אבא חם ואוהב".

לשאלה האם בתקופה האחרונה היה נתון לאיומים אמרה: "לא איימו עליו, הוא היה בן אדם נערץ כולם אהבו אותו, כולם סמכו עליו. הוא היה איש של עבודה, בן אדם יסודי שאהב מאוד את העבודה". על האופן שבו שמעה על האסון סיפרה: "בבוקר אחותו צלצלה אליי ואמרה לי שהיא שמעה בחדשות".

"היום זה נתן - מחר זה יהיה עו"ד אחר"

"פרקליטי המדינה צריכים לחשוש אחד-אחד לחייהם", אמרה מוקדם יותר היום אחותו של נתן, חנה ז'ורנו, בריאיון לחדשות 2. "היום זה נתן, ומחר זה יהיה מישהו אחר שינהל איזה הסכם במסגרת עבודתו כפרקליט, ואז יתברר שהלקוח לא מרוצה וישלוף את הנשק ויהרוג את העורך דין".

ימית ז'ורנו (המשפחה)

על אחיה סיפרה כי "הוא מלח הארץ. קצין לשעבר בצבא. קצין לשעבר במשטרה. נתן הוא אדם נאור, לבבי וחייכן - אוהב הבריות. איש צנוע איש חברותי מאוד ומוכר מאוד בעיר". על הרוצח היא אומרת: "נראה שהוא הלך בכוונת תחילה באופן מאוד קר. הוא ידע לאן הוא הולך, בא עם הנשק, ידע מה הוא הולך לעשות. אני בטוחה שהוא ידע שמדובר בבת של נתן".

שושי כהן, אחות נוספת של נתן, סיפרה כי הייתה בנסיעה ושמעה ברדיו על הירי. "בתוך תוכי ידעתי שזה אחי. אין עוד עורך דין בקומה 3. אבל כל הדרך אמרתי לעצמי שזה לא הוא. שזה לא אחי".

אחיותיו של נתן, שושי כהן ורחל ז'ורנו (חדשות 2)

"נבדוק איך חמוש נכנס למקום"

במקביל, נמשכת חקירת המשטרה על האירוע הקשה, שהבהיל עוברי אורח ועובדים רבים בבניין כלל ברחוב יפו בירושלים. מי שהשתלט על החשוד לראשונה כי קצין ביטחון במקום שהיה שוטר בעברו - כשאז הגיע שוטר תנועה שעובד בסמוך למקום ואזק אותו.

"בזמן הימלטותו שוטר לשעבר שעבד במקום השתלט עליו, ושוטרים נוספים אזקו אותו", סיפר תנ"צ אמנון אלקלעי, מפקד מרחב ציון במשטרה. "כמובן שנצטרך לבדוק כיצד אדם חמוש נכנס למקום".

רצח כפול בירושלים - הסיקור המלא:

השוטר שנטרל את היורה: "הוא היה קר רוח, כאילו לא עשה דבר"

רצח כפול בירושלים - מאבטח ירה למוות באבו ובתו