"כל עורכי הדין במדינה צריכים לחשוש לחייהם"

עו"ד נתן ז'ורנו, בן 55, ובתו ימית, בת 26 שהייתה מתמחה אצלו במשרד, נורו למוות בבית כלל בירושלים. אחותו של נתן סיפרה על אדם לבבי, חייכן ואוהב בריות: "היום זה הוא ומחר זה מישהו אחר שייפגע מלקוח לא מרוצה"

הותרו לפרסום שמותיהם של שני הנרצחים הבוקר (ג') בירושלים: עו"ד נתן ז'ורנו, בן 55, ובתו ימית, בת 26. אמה של ימית שהתה בחו"ל והיא עושה היום את דרכה לישראל. המאבטח החשוד ברצח, בשנות ה-30 לחייו, נמצא עדיין בחקירת המשטרה, שם הוא קשר את עצמו למעשה - אך ציין כי לא הגיע כדי להרוג. במשפחת ז'ורנו מתקשים לעכל את האסון הכפול. אחותו של נתן מספרת: "ימית הלכה בדרכו, למדה משפטים, ונקלטה במשרדו להתמחות".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

על פי החשד, עו"ד ז'ורנו ייצג את המאבטח, אך היורה לא היה מרוצה מהטיפול בתיק והגיע הבוקר מביתו במעלה אדומים לירושלים כדי לדרוש בחזרה חלק משכר הטרחה על ייצוגו. ואז, ברגע של "אי שפיות הדעת", לטענת עורך דינו הוא פתח בירי. החשוד עובד כמאבטח בכותל ולכן נשא עמו אקדח.

"פרקליטי המדינה צריכים לחשוש אחד-אחד לחייהם", אמרה אחותו של נתן, חנה ז'ורנו, בריאיון לחדשות 2. "היום זה נתן, ומחר זה יהיה מישהו אחר שינהל איזה הסכם במסגרת עבודתו כפרקליט, ואז יתברר שהלקוח לא מרוצה וישלוף את הנשק ויהרוג את העורך דין".

נתן ז'ורנו (המשפחה)

"בטוחה שהוא ידע שמדובר בבת של נתן"

על אחיה סיפרה כי "הוא מלח הארץ. קצין לשעבר בצבא. קצין לשעבר במשטרה. נתן הוא אדם נאור, לבבי וחייכן - אוהב הבריות. איש צנוע איש חברותי מאוד ומוכר מאוד בעיר".

על הרוצח היא אומרת: "נראה שהוא הלך בכוונת תחילה באופן מאוד קר. הוא ידע לאן הוא הולך, בא עם הנשק, ידע מה הוא הולך לעשות. אני בטוחה שהוא ידע שמדובר בבת של נתן".

שושי כהן, אחות נוספת של נתן, סיפרה כי הייתה בנסיעה ושמעה ברדיו על הירי. "בתוך תוכי ידעתי שזה אחי. אין עוד עורך דין בקומה 3. אבל כל הדרך אמרתי לעצמי שזה לא הוא. שזה לא אחי".

ימית ז'ורנו (המשפחה)

"נבדוק איך חמוש נכנס למקום"

"הוא לא יודע להסביר מה קרה לו שם", סיפר מוקדם יותר לחדשות 2 באינטרנט עו"ד דוד ברהום, שמייצג את החשוד ברצח מטעם הסנגוריה הציבורית. "העניין מצריך בדיקה, הוא לא מכחיש את האירוע". החשוד עלה מאתיופיה בשנת 2004 ומצבו הכלכלי לא מוגדר טוב כי הוא נמצא בסכסוך גירושים עם אשתו, וככל הנראה יש לו עבר פסיכיאטרי.

אחיותיו של נתן, שושי כהן ורחל ז'ורנו (חדשות 2)

במקביל, נמשכת חקירת המשטרה על האירוע הקשה, שהבהיל עוברי אורח ועובדים רבים בבניין כלל ברחוב יפו בירושלים. מי שהשתלט על החשוד לראשונה כי קצין ביטחון במקום שהיה שוטר בעברו - כשאז הגיע שוטר תנועה שעובד בסמוך למקום ואזק אותו.

"בזמן הימלטותו שוטר לשעבר שעבד במקום השתלט עליו, ושוטרים נוספים אזקו אותו", סיפר תנ"צ אמנון אלקלעי, מפקד מרחב ציון במשטרה. "כמובן שנצטרך לבדוק כיצד אדם חמוש נכנס למקום".

בהכנת הידיעה השתתפו: משה נוסבאום, יוסי זילברמן וברהנו טגניה.

"ראיתי חושך בעיניים" (סוכנות תצפית)

רצח כפול בירושלים - הסיקור המלא:

השוטר שנטרל את היורה: "הוא היה קר רוח, כאילו לא עשה דבר"

רצח כפול בירושלים - מאבטח ירה למוות באבו ובתו