גרפיטי במשרדי ההתאחדות: "מי שיפגע בבית"ר י-ם נפגע בו"

לאחר שבית"ר ירושלים הוענשה בהפחתת נקודה ובמשחק ללא קהל, ריססו אלמונים כתובות נאצה על משרדי ההתאחדות. "התאחדות של מושחטים - בית"ר טהורה לעד", כתבו האלמונים. בהתאחדות הגיבו: לא יצליחו להפחיד אותנו במאבק בגזענות

השחתת הכניסה להתאחדות, הבוקר (ההתאחדות לכדורגל)

"בית"ר טהורה לעד": כתובות נאצה רוססו הלילה (חמישי) בכניסה למשרדי ההתאחדות לכדורגל ברמת גן. הרקע למעשה, ככל הנראה, הוא העונש שהוטל על קבוצת בית"ר ירושלים ואוהדיה בעקבות התנהגות גזענית כלפי שחקן ערבי ממכבי נתניה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

אתמול החליט בית הדין להטיל עונש של הפחתת נקודה, משחק ליגה ללא קהל ומשחק רדיוס, לאחר שהקבוצה הורשעה בהתנהגות גזענית של אוהדיה ובהתפרעות במהלך המשחק נגד מכבי נתניה כלפי המגן הצעיר של נתניה, איאד אבו עביד. לעבר אבו עביד הושלכו חפצים, ומספר אוהדים השמיעו לעברו קריאות גזעניות במהלך רוב המשחק.

בכניסה להתאחדות ריססו אלמונים: "התאחדות של מושחטים - בית"ר טהורה לעד", וגם דרשו להעמיד לדין דווקא את אבו עביד. "מי שיפגע בבית"ר נפגע בו", נכתב.

אוהדי בית"ר בטדי, ארכיון (חדשות 2)

בהתאחדות האשימו את הנהלת בית"ר בהלהטת הרוחות

עופר עיני, יו"ר ההתאחדות, הגיב הבוקר להשחתה: "טועה מי שחושב כי התנהגות עבריינית תרתיע את ההתאחדות לכדורגל ממאבקה בגזענות ובאלימות. בתי הדין של ההתאחדות ימשיכו ליהנות מעצמאות ומגיבוי מלא שלי עד שנגעי הגזענות והאלימות ימוגרו. זה מאבק שמחייב התגייסות מלאה ונחושה של כל החברה הישראלית ושל רשויות החוק והאכיפה. מדובר כאן בחצייה נוספת של קו אדום, ואני משוכנע כי משטרת ישראל תדע לאתר את העבריינים שאחראים לפשע הזה".

מנכ"ל ההתאחדות, רתם קמר, הוסיף: "ההתאחדות לכדורגל תגיש תלונה למשטרת ישראל, ואני מאמין שזו תדע להגיע לנמושות שהגיעו לכאן באישון לילה וריססו את מחשבות השנאה, הפחד והגזענות שלהם על קירות המוסד. אני מצפה מהנהלת בית"ר ירושלים, שגורמים בה דאגו לחמם את האווירה לאחר החלטת בית הדין אתמול, לא רק לגנות את ההתנהגות העבריינית, אלא גם לסייע ככל יכולתם באיתור האשמים. אם מישהו חושב שהוא הצליח להפחיד את ההתאחדות לכדורגל או יביא לעצירת המאבק הבלתי מתפשר שלנו באלימות ובגזענות, הוא טעה קשות".