איך לבחור את האבטיח הטוב ביותר?

לכל אחד שיטה משלו לבחינת טיב האבטיח, אבל איך נוכל לוודא כי אנחנו בוחרים את האבטיח הטוב ביותר. יצאנו לשוק התקווה לשאול את המומחים הגדולים שיסבירו, ידגימו. אה, ויש גם אפליקציה

בעולם ישנן לא מעט שאלות מסתוריות עליהן עדיין אין תשובה ודאית. אין ספק כי אחת מהשאלות הללו היא כיצד בוחרים אבטיח טוב. יצאנו לשוק התקווה על מנת לקבל תשובות מהמומחים הטובים ביותר.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

אבטיחים בשוק התקווה (חדשות 2)
שתי דרכים בסיסיות המעידות אם מדובר באבטיח בשל ועסיסי נוגעות לצליל ולמראה. על פי המומחים, הכתב הצהוב המופיע לרוב על חלק מקליפת האבטיח מעיד כי הפרי ישב זמן רב על האדמה, ולכן הוא בשל. שיטה בסיסית נוספת לבדיקת איכות האבטיח נוגעת לצליל. על הפרי להשמיע קול חלול כאשר דופקים עליו.

"אבטיח אם הוא חזק והצליל חוזר הוא טוב", מסביר חזי, מוכר אבטיחים בשוק התקווה. "אם האבטיח מזלזל ולא מחזיר קול - אז הוא לא טוב".

"אתה בעיקר שומע את הקול שלו", מצטרף מוכר האבטיחים גיא שלום להסבר המלומד. "אצלי אין אבטיחים לא טובים, אז לא אוכל להדגים". בנוגע למועדי תחילת וסיום עונת האבטיחים אמר שלום כי "העונה מתחילה במרס ומסתיימת בתחילת אוגוסט".

שיטה נוספת לבדיקה היא בחינת גבעולי האבטיח המכונים "פטמות". "הפטמה צריכה להיות קטנה", מדגיש מוכר אחר בשוק. "אם הפטמה קטנה מדובר בזכר ואם הפטמה גדולה אז מדובר בנקבה. הזכרים יותר טעימים".

אפליקציה לבדיקת אבטיחים (חדשות 2)
כמו בכל תחום, הטכנולוגיה הגיעה גם לפה. אפליקציה חדשה מאפשרת לבדוק את טיב האבטיח על ידי טפיחה קצרה על קליפתו. האפליקציה מזהה את הצליל הבוקע מתוך האבטיח ויכולה לקבוע האם מדובר באבטיח בשל, עסיסי וללא מרקם קמחי.