הרב יצחק יוסף בריאיון ראשון: "מעולם אבא לא רצה להריץ אותי"

בנו של הרב עובדיה יוסף, שמתמודד על תפקיד הרב הראשי הספרדי, אומר בריאיון לחדשות 2 כי אביו מעולם לא הריץ אותו לתפקיד, וסיפר איך החליט להתמודד. הוא מדגיש כי יש "לגרום לעם ישראל לאהוב את את התורה", וגינה את המתקפות של ש"ס על חובשי הכיפות הסרוגות

הרב יצחק יוסף, בנו של הרב עובדיה יוסף, מסתמן כמועמד הבולט בבחירות שיערכו ביום רביעי הקרוב לתפקיד הרב הראשי הספרדי. בריאיון ראשון לחדשות 2 הוא אומר כי אביו מעולם לא הריץ אותו לתפקיד ופרש את משנתו הכללית.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

"במשך שנים אבא כל הזמן קידם הרבה רבנים ותמך בבחירתם, אם זה הרב בקשי דורון, הרב לאו, הרב עמאר ועוד רבני ערים וראשיים, אנחנו הבנים היינו בני גילם ומעולם אבא לא רצה להריץ אותנו", סיפר הרב יוסף לחדשות 2. "הוא הבין שיש לזות שפתיים, אנשים יחשבו 'בגלל שהוא הבן של', ולכן הוא לא רצה".

הוא גם סיפר שכאשר הגיעה העת למערכת הבחירות, שאלו את אביו מדוע בנו לא מתמודד: "אבא קרא לי ואמר לי 'אתה מוכן לקבל את זה על עצמך?', ושקלתי ואמרתי אוקיי, בסדר".

באשר להתקפות מצד ש"ס על הציבור הדתי- לאומי אמר הרב יוסף: "כאב לי מאוד, זה לא משנה איזה כיפה יש - סרוגה, שחורה עם חורים, בלי חורים, מה זה משנה? העיקר להאהיב את התורה על עם ישראל, שתהיה אחדות בעם ישראל".

"אבא לא הריץ אותי", הרב עובדיה (AP)

"אנחנו לא אמריקה, אלא מדינת היהודים"

"צריכים לפתור הרבה בעיות שמעיקות על הציבור הרחב. למשל, הדבר של סרבני גט, זה מעיק, אני שמעתי עוד מאבא שלי עוד לפני 30 ו-40 שנה, כמה הדבר הזה מעיק", פירט הרב חלק מעמדותיו. "העניין של העגונות, כמה זה כואב. איך ייתכן לסבול בכי של אישה שהיא עגונה, שבעלה מסרב לתת לה גט. אנחנו בדרך של בית הלל, לא להחמיר על הציבור כל מיני קשיים".

בתגובה לבקשות של גורמים בממשלה לאשר תחבורה ציבורית בשבת, הוא הבהיר: "צריכים לשמור על זהות יהודית במדינת ישראל. זה לא מדינה כמו אמריקה או רוסיה, זה מדינה של היהודים".

לצדו של הרב בהתמודדות נמצא גם הרב שמואל אליהו, מחר יתקיים דיון בבג"ץ בעניינו בשל התבטאויותיו והרב ציון בוארון, שמשמש מעין אופוזיציה לש"ס הממסדית. אם יוסף לא ינצח זו תהיה מכה לש"ס וליו"ר אריה דרעי.