"אתם מצדיעים למפקדים – אני מצדיע לכם"

120 החיילים המצטיינים שהגיעו לחזרה הגנרלית לפני יום העצמאות לא ציפו לפגוש את הנשיא ריבלין לפני הטקס עצמו, אך היום הנשיא החליט להפתיע אותם במהלך החזרה. "מבחינתי הטקס שלכם הוא גולת הכותרת של חגיגות יום העצמאות, כאן הצבא מביע את ההערכה הרבה של מדינת ישראל כלפי הצבא שלה", אמר ריבלין

ריבלין מבקר בחזרה הגנרלית (דוברות בית הנשיא)

נשיא המדינה ראובן ריבלין הפתיע הבוקר (שלישי) את 120 החיילים המצטיינים העורכים חזרות במשכן הנשיא לקראת טקס חלוקת תעודות ההצטיינות שייערך במשכן הנשיא בבוקר יום העצמאות.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

הנשיא, שנראה נרגש לא פחות מהחיילים שעמדו על הבמה, אמר להם: "יום העצמאות, הנחוג אצלנו מיד לאחר יום הזיכרון, הוא אחד הימים החשובים ביותר למדינת ישראל. גולת הכותרת של חגיגות היום הזה מידי שנה היא הענקת תעודות ההוקרה למצטיינים מבין חיילי צה"ל. כאן העם מביע את ההערכה הרבה של מדינת ישראל כלפי הצבא שלה".

מצדיע לחיילים (דוברות בית הנשיא)

"אני רואה מולי את כל חיילות צה"ל, לוחמי צה"ל ותומכי הלחימה, קראתי על הסיבות שהביאו אתכן הנה היום, על התושייה שלכם, התעוזה שהפגנתם, היצירתיות שאתם מגלים בשרותכם והתמלאתי גאווה", הוסיף. "בימים אלו, בהם אתם עומדים ומצדיעים למפקדיכם ולמנהיגי ישראל - אני מצדיע לכם".

"אחד הימים החשובים ביותר למדינת ישראל" (דוברות בית הנשיא)

טקס הענקת אותות הצטיינות הוא מסורת ארוכת שנים ביום העצמאות. במהלך היום הנשיא מעניק סיכה מיוחדת ותעודה הוקרה ל-120 חיילים וחיילות, בשירות חובה וקבע, שהפגינו מסירות ומקצועיות יוצאת דופן במהלך השירות שלהם.