נתניהו לספורטאים בפתיחת המכביה: "הארץ שלכם"

לאצטדיון טדי שבבירה הגיעו אלפי בני אדם כדי לצפות בפתיחת התחרויות הספורטיביות, בהשתתפותם של משלחות יהודיות מרחבי העולם. הספורטאים צעדו במפגן מרהיב עם דגלי המדינות שנחתם במופע אור-קולי. "במכביה הזו אנחנו אומרים בגאווה - לשנה הזו בירושלים", אמר נתניהו. נשיא המדינה

נתניהו לספורטאים: "ירושלים היא בירת הנצח (יוסי זילברמן)

באצטדיון טדי ירושלים נפתחו הערב (ה') אירועי המכביה ה-19 בהשתתפות ראש הממשלה בנימין נתניהו, נשיא המדינה שמעון פרס והרמטכ"ל רא"ל בני גנץ. לאחר טקס הפתיחה המרשים שבו צעדו המשלחות היהודיות מהארצות השונות, עלו ראש הממשלה, בנימין נתניהו ונשיא המדינה, שמעון פרס לשאת דברים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

במפגן אור-קולי מרהיב נחתמה הצגת המשלחות בטקס, כשבלוני המשלחות השונות הופרחו באוויר לקול תשואות הקהל. בקטע האמנותי הופיעו קטלין רייטר והכנרית מירי בן-ארי. במשלחת הקנדית בלט בנוכחותו אמארה סטודמאייר, שחקן ה-NBA שהגיע לישראל ונפגש הבוקר עם הנשיא פרס - ויהיה חלק מאימון הכדורסל של ארצו בישראל. 

"ברוכים הבאים לירושלים - בירת הנצח של ישראל", פתח ראש הממשלה את דבריו. "זו הפעם הראשונה שחלק ניכר מהמשחקים והתחרויות נערכים בירושלים. במכביה הזו אנחנו אומרים בגאווה: לשנה הזו בירושלים". לאחר מכן, אמר נתניהו לספורטאים היהודים: "הארץ שלכם".

פרס: "טדי הוא מגרש של עם שלם"

"המכביה הוא מפגש בלתי רגיל של יהודים מכל קצוות תבל", הוסיף ראש הממשלה. "היא מייצגת את הרוח המיוחדת והמאוחדת של עמנו - רוח הגבורה של המכבים".

גם הנשיא שמעון פרס עלה לברך את הספורטאים. "אצטדיון טדי הוא מגרש של עם שלם והמכבייה נהייתה לחגיגה של העם היהודי כולו", אמר פרס, "מסר המכבים אומר שאנו לוחמים בגבורה כאשר צריך ונחושים לעשות שלום כאשר אפשרי". עוד ציין נשיא המדינה כי המכביה נושאת את חזון העם היהודי "להיות עם סגולה עם ידידותי, לקרוב ולרחוק".

בסיום דבריו הכריז הנשיא באופן רשמי על פתיחתה של המכביה והג'ודוקא אריק זאבי יצא בריצה עם הלפיד במסלול האצטדיון. הוא העביר את הלפיד לשוער מכבי חיפה ונבחרת ישראל לשעבר, ניר דוידוביץ'. השלישי שאחז בלפיד היה נעם גרשוני שזכה במדלית זהב בטניס במשחקים הפאראלימפיים. הוא העביר את הלפיד לאלי רייזמן מתעמלת יהודייה-אמריקנית, אלופת עולם ואלופה אולימפית שהדליקה את אש המכביה.