אנשי השירות האזרחי מתלוננים: "שכרנו מעוכב"

כשברקע הקריאות הגוברות לשיוויון בנטל, דווקא מי שכן לוקח חלק בשירות למען המדינה לא מתוגמל כראוי. צעירים חרדים בשירות האזרחי מתלוננים מזה זמן על הלנת שכרם בידי גופים כגון זק"א ומד"א. "אנחנו רוצים לתרום ואפילו תכננתי להכפיל את שעות השירות שלי", אמר אחד מהם, "אבל לנוכח המצב אני כבר לא בטוח"

מתלוננים על הלנת שכרם. ארכיון (עוזי פרלמוטר)

דווקא בימים שבהם הקריאה לשיוויון בנטל גוברת, רפורמת הגיוס של הקואליציה מתקדמת לכדי אישור בכנסת וישנו רצון לראות יותר צעירים חרדים לוקחים חלק בשירות לטובת המדינה - נראה כי הכספים עבור אותם מאות צעירים חרדים עדיין תקועים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

נתי, צעיר חרדי בן 25 המשרת נכון להיום כחמישה חודשים כאחראי מוקד בזק"א - שירות שמנוהל תחת מנהלת השירות הלאומי האזרחי - כואב את העיכוב בכספים: "אני בעל משפחה, יש לי משכנתא, אנחנו רוצים לתרום ואפילו תכננתי להכפיל את שעות השירות שלי ביום כעת כשסיימתי את לימודיי, אבל לנוכח המצב אני כבר לא בטוח". הוא הוסיף, כי "זה מתסכל במיוחד על רקע הדברים שאומר נפתלי בנט כשרוצים שניתן את המקסימום ונותנים לנו את המינימום".

נתי הוא לא היחיד, ומספר על עוד לפחות מאות כמוהו, חברים בשירות האזרחי, וותיקים ממנו במוקדים כמו מד"א שגם הם עדיין לא קיבלו את משכורתם והוא מדגיש כי הדבר ישפיע בסופו של דבר על כניסה לשירות שכזה. "אם מישהו שואל היום האם כדאי לשרת, האם לשרת, יש לי אינטרס לשרת ולתרום, אני רוצה להיות חלק מהחברה, אבל אני גם רוצה לחיות בכבוד".

בתגובה על הדברים, מודה יו"ר מנהלת השירות הלאומי-אזרחי, שר שלום ג'רבי, כי קיים עיכוב בהעברת הכספים בימים האחרונים. "אגף הביקורת של החשב הכללי באוצר מצא אי סדרים בעקבות ביקורת בכספים שמגיעים מעמותת מגדל-אור", ציין.

"הדבר נמצא כעת בדיונים כאשר בעמותה מדגישים כי כל הכספים הועברו כדין", אמר. "אנחנו מקווים שביום ראשון הכסף כבר יועבר למתנדבים. כואב לי הלב על כל מתנדב שלא מקבל את הכסף בזמן כשצריכים לזכור שרובם ככולם אברכים עם ילדים שמזה הם חיים".