היום: 60 אלף נוסעים יעברו בנתב"ג

389 טיסות צפויות לצאת היום מנמל התעופה ולתת את אות הפתיחה לעונת הקיץ, שבמהלכה צפויים לעבור בנתב"ג יותר מ-4 מיליון נוסעים. לעובדים נערכו ימי עיון מיוחדים לעובדים לקראת החודשים העמוסים. צעירה שטסה הבוקר ליוון: "יש המון אנשים, אבל הדברים עוברים חלק"

העומס בנתב"ג הבוקר (יוסי זילברמן, חדשות 2)

מאות אלפי ישראלים צפויים לבלות את הקיץ הקרוב בחו"ל, והיום (ה') יורגש עומס חריג בנתב"ג - כשקרוב ל-60 אלף נוסעים יטוסו מישראל. כבר משעות הבוקר הגיעו אלפי נוסעים ובנמל התעופה נערכו מראש.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

היום צפויות לצאת מנתב"ג 389 טיסות, כשהיעדים הפופולאריים הקיץ הם ארצות הברית, יוון, טורקיה, צרפת ואיטליה. ברשות שדות התעופה מדגישים כי ניתן לקדם את התורים הארוכים בנמל התעופה על ידי צ'ק אין עצמי באתרי האינטרנט של חברות התעופה ובנקודות הרישום בנמל.

איה, צעירה לפני גיוס שטסה היום לקוס ביוון, מספרת כי היא וחברותיה הולכות לחגוג לפני השירות הצבאי. "אנחנו רוצות לקחת הפלגה לבודרום לבלות במסיבות ובפארק המים באי", אומרת איה. "אין לנו ברירה לטוס עכשיו כי אנחנו מתגייסות עוד מעט. יש הרבה אנשים בנמל התעופה שטסים, אבל הדברים עוברים פה חלק".

לוחות מגע ענקיים יספקו מידע (יוסי זילברמן, חדשות 2)

לוחות מידע מיוחדים בכמה שפות

שמשון כץ, ראש חטיבת שירות לנוסע בנתב"ג, מספר כי הנהלת נמל התעופה ערכה ימי עיון מיוחדים לעובדים לקראת ימי הקיץ העמוסים. "כל נוסע צריך לעבור לא מעט תהליכים גם במסלול היוצא וגם במסלול הנכנס ולכך העובדים נערכו", ציין כץ.

בנמל התעופה לא הסתפקו בכך והתקינו לוחות מסך מגע ענקיים המספקים מידע בשש שפות כמו צרפתית, ערבית, עברית, אנגלית, ספרדית ורוסית. בלחיצת כפתור ניתן לקבל מידע כיצד להגיע לכל נקודה רלוונטית בנמל כמו חנויות דיוטי פרי, משרדי ממשלה ונקודות חשובות. הלוח מראה את מיקומו הנוכחי של הנוסע ואיך ניתן להגיע ליעד בו הוא חפץ.