בתנועה הקיבוצית מחפשים: מתנדבים שישמרו על חיילים חרדים מפני תקיפות

התנועה הקיבוצית מארגנת מערך מתנדבים שישמרו על חיילים חרדים מפני תקיפת קיצונים בירושלים ובבני ברק. "במידה וייווצרו תנאים מאיימים נשמור על החייל בגופנו, ונזעיק טלפונית את המשטרה. הליווי שלנו יעשה ללא שום כלי נשק חד או קהה", מדגישים בתנועה הקיבוצית

תקיפת חייל חרדי, ארכיון (צילום: אריאל פינדר, חדשות 24)

על רקע שורת ההתנכלויות האחרונות וגילויי האלימות נגד חיילים חרדים, יוצאת היום התנועה הקיבוצית למבצע הקמת מערך מתנדבים שישמרועל  אותם לובשי מדים מפני תקיפת גורמים קיצוניים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

במכתב שנשלח למזכירויות הקיבוצים ולמתנדבים פוטנציאליים תחת הכותרת "סוף לדיבורים- הגיע העת למעשים!", מציעה התנועה הקיבוצית להצטרף לכוח מתנדבים שמשימתו תהיה להגן בימי חמישי ושישי על חיילים חרדים המשרתים בצה"ל, ויוצאים לחופשת סוף השבוע בבית הוריהם, בירושלים ובבני ברק. 

"המתנדבים יהיו בחורים, מגיל צבא ועד גיל 80, קרי מזג ואכפתניקים", מפרט יואל מרשק, מנהל מחלקת המשימות שמארגן את המבצע, ומוסיף: "כוח המתנדבים יתרכז בשכונת מאה שערים בירושלים, סמוך לצומת הרחובות "שרי ישראל" ורש"י. כל חייל שיעבור דרכנו- נלווה אותו רגלית או ברכב. במידה וייווצרו תנאים מאיימים- נשמור על החייל בגופנו, ונזעיק טלפונית את המשטרה. הליווי שלנו יעשה ללא שום כלי נשק- חד או קהה".

הליווי, מציינים בתנועה הקיצונית, יהיה מדי יום חמישי בשעות 12:00- 21:00, וביום שישי בין השעות 10:00 - 18:00. "גורמי הביטחון והעירייה ידעו מראש על פעולתנו", מדגיש מרשק.

"צעירים חרדים שבחרו להתגייס לצה"ל עשו מעשה אמיץ והם ראויים לכל שבח. ההתקפות האלימות על הצעירים החרדים שבחרו להתגייס מצד חבריהם לעדה החרדית - בזויות והמדינה הייתה צריכה לפעול בתקיפות למגרן. אנו מתגייסים למבצע, אם נצטרך - נגן בגופנו על החיילים החרדים",  אומר איתן ברושי, מזכ"ל התנועה הקיבוצית.