ערב ט' באב: אבן הושלכה על בית כנסת בנתניה

מתפללים בבית הכנסת בן ברוך בנתניה התכנסו אתמול לפי המסורת לקריאת מגילת איכה. בעודם מתפללים הושלכו אבנים אל תוך בית הכנסת וזגוגיות החלונות התנפצו. "פתאום שמענו בום וראינו לבנה מתחת לחלון", סיפר אחד המתפללים. למרבה המזל, איש לא נפגע. המשטרה: האירוע נבדק

הזגוגית המנופצת, הערב (שמואל סבג)

אבן הושלכה על בית הכנסת בזמן תפילת תשעה באב: מתפללים סיפרו כי בזמן קריאת מגילת איכה בבית כנסת ברחוב קרן היסוד בנתניה אמש הם שמעו קול של זגוגית מתנפצת, וראו אבן שנזרקה לעבר בית הכנסת. איש לא נפגע באירוע.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

"היינו בתפילה באמצע קריאה מגילת איכה, ופתאום שמענו בום. בהתחלה לא הבנו מה קרה, חשבנו שהזגוגית התנפצה מאליה", סיפר שמואל סבג לחדשות 2 באינטרנט. "יצאנו החוצה, ומישהו צעק שזרקו אבן, ובאמת ראינו אבן מתחת לחלון". לא עברה שעה והמתפללים שמעו שוב קול של זגוגיות מתנפצות. "הפעם הייתה זו לבנה מתחת לחלון", אמר סבג.

האבן על בית הכנסת (שמואל סבג)

לאחר האירוע המשטרה הוזעקה למקום. "איש לא ראה מי עשה את המעשה", אמרו במשטרה, "הגיעה ניידת למקום והשוטרים פתחו בסריקות. האירוע נבדק".

אתמול, ערב ט' באב, גדשו מאות אלפי יהודים את בתי הכנסת ואלפים נוספים את רחבת הכותל המערבי בירושלים לציין את חורבן בתי המקדש ואת הטבח של היהודים עם נפילת ירושלים. התפילות נמשכות גם היום והמאמינים ממשיכים בצום היום עד השעה 20:45, אז יסתיים יום האבל.