חיילים חרדים על הפשקעוויל: "הם מסוגלים לרצוח"

זמן קצר לאחר פרסום מודעת הקיר המסיתה בשכונת רמת שלמה בירושלים, הקוראת לבצע "חרקירי בכל חרד"ק", הביעו מספר חיילים חרדים את חששם מפני העתיד לקרות. "הם מסוגלים לרצוח", אמרו. "הם לא סתם מאיימים, הם יעשו את זה. אנו מפחדים ללכת על מדים. בסוף יקרה אסון אמיתי - ורק אז כולם יתעוררו"

"מפחדים ללכת על מדים". ארכיון (אריאל פינדר, חדשות 24)

חיילים חרדים הביעו היום זעזוע נוכח הפשקעוויל שהופץ בשכונת רמת שלמה בירושלים, וקרא "לעשות לכל חרד"ק וחרד"ק באשר הוא חרקירי". "האנשים האלה מסוגלים לרצוח", סיפרו כמה מהם בשיחה עם חדשות 2 באינטרנט. "הם לא סתם מאיימים, הם יעשו את זה".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

אחד החיילים אמר כי ייתכן והאירועים אכן ייגררו למעשי אלימות קשים שיכולים להביא גם להרג של חיילים במדים. "למה הם מחכים? כל יום זה מחמיר, אנו מפחדים ללכת על מדים. בסוף יקרה אסון אמיתי - ורק אז כולם יתעוררו. הגינויים לא מספיקים. צריך גם מעשים".

חייל אחר הביע אף הוא חשש נוכח הקריאות לנקם. "דמנו כבר הותר. פגיעה בנפש היא רק עניין של זמן", הדגיש. עוד חייל סיפר כי איומים מעין אלה נשמעים מזה מספר שבועות. "היו כאלה שקיבלו הודעות שיפסיקו ללכת על מדים ואם לא הם יוכו, אבל הם לא מתלוננים כי הם מפחדים שזה יחמיר את המצב", אמר.

במקביל, התייחס היום מפכ"ל המשטרה, רב-ניצב יוחנן דנינו, בישיבת סגל הפיקוד הבכיר לאירועי תקיפת חיילים על ידי חרדים, ואמר כי "כל תקיפת חייל או איש ציבור היא חמורה לכשעצמה, וחמורה שבעתיים על הרקע האמור ויש לראות בה כהרמת יד על הבסיס הדמוקרטי עליו מושתתת המדינה, ומכאן החומרה היתרה שיש לייחס לכל אירוע ואירוע שכזה".