ידיד משפחת הפעוטה שנשכחה ברכב: "הם שבורים, זה יכול לקרות לכל אחד"

שעות לאחר שנמצאה ללא רוח חיים הפעוטה שנשכחה ברכב, ביישוב דולב מנסים לעכל את גודל הטרגדיה. "ראיתי את הרכב בבוקר חונה בצד, רק עכשיו אני מבין שהילדה הייתה בפנים", סיפר ידיד המשפחה, "אם זה קרה למשפחה הזאת - זה יכול לקרות לכל אחד". בשומרון הנחו את המטפלות ליצור קשר עם ההורים במידה שילד לא הגיע

"זה יכול לקרות לכולם". זירת האירוע (אהוד אמיתון, סוכנות תצפית)

ביישוב דולב שבמועצה האזורית מטה בנימין מתקשים לעכל את האסון הכבד שפקד אותם, בעקבות מותה של פעוטה בת שנתיים שנשכחה ברכב של אביה בחום הלוהט במשך כחמש שעות. "הייתי בבוקר במקום וראיתי את האוטו שלו חונה ועכשיו אני אומר לעצמי, 'וואי, היא הייתה בפנים'", סיפר היום (ב') לחדשות 2 באינטרנט יעקב נתניהו, יו"ר ועד היישוב דולב וידיד המשפחה האבלה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

"הייתי בשיחה וקיבלתי טלפון שקרה מה שקרה", סיפר. "ראיתי את הרכב חונה בצד בשעה עשר ורבע בבוקר, כשהילדה הייתה בתוכו. זה מה שרץ לי בראש עכשיו. כמו כל עם ישראל שמעתי על מה שקרה אתמול ועשינו דיון משפחתי להבין איך אפשר להימנע מאסון כזה. אם זה קרה למשפחה הזאת - זה יכול לקרות לכל אחד. אם זה קרה לאיש חינוך, בעל משפחה ואדם רציני - זה יכול לקרות לכולם".

נתניהו סיפר כי שוחח עם אמה של הפעוטה לאחר האסון. "הם גמורים ושבורים ואנו צריכים לדאוג שהם יחזיקו מעמד. זו משפחה עם שישה ילדים. צריכים לעשות משהו ברמת היישוב וברמת המועצה, אבל אם אתמול זה קרה ועכשיו זה קורה שוב - אני לא יודע אם משהו שיעשו יעזור. אולי הפתרון הוא טכנולוגי".

ראש המועצה למטפלות: "שימו לב אם ילד לא הגיע"

ראש המועצה האזורית בנימין, בה אירע האסון, הנחה את התושבים לנקוט במשנה זהירות. "ימי החופש הגדול דורשים מאתנו ההורים להכפיל ולשלש מחשבה וזהירות בכל הנוגע לבטיחות ילדינו", כתב אבי רואה לתושבים. הוא פנה גם אל מדריכי הקייטנות, הסייעות והמטפלות וקרא להם "להגדיל ראש". "שימו לב מי מהילדים לא הגיע ובררו בשל מה. ההורים בהתאם מתבקשים לעדכן על היעדרות".

ראש המועצה האזורית שומרון גרשון מסיקה הצטרף לקריאה והנחה את המטפלות במעונות ליצור קשר עם ההורים במידה שילד לא הגיע למעון עד השעה תשע בבוקר. "אנחנו כואבים את כאבם של כל המשפחות שקרה להן האסון הנורא הזה ומבקשים למנוע את האסון הבא", אמר. "הפעולה של המטפלות יכולה להציל חיים". 

האירוע הקשה התרחש היום בסמוך לשעה 13:00. עוברי אורח הבחינו בתינוקת כשהיא שוהה בתוך הרכב הנעול. מקץ דקות ארוכות של ניסיונות לפרוץ את הרכב הממוגן ולשבור את שמשותיו - הצליחו האזרחים לחלץ את הילדה - אך זה היה כבר מאוחר מדי. הפרמדיקים ניסו לבצע בה פעולות החייאה - אך ללא הועיל. מחקירה ראשונית עולה כי האם הגיעה לגן, ומשראתה שבתה אינה שם - התקשרה לאביה, מנהל מוסד חינוכי שנכח באותה העת בפגישה - ונזכר היכן השאיר את בתו.