האב ששכח הבת ברכב - מנהל מוסד חינוכי

פרטים נוספים על הטרגדיה שאירעה ביישוב דולב שבמערב השומרון: האם הגיעה אל הגן שבו אמורה הייתה להיות בתה. משהבחינה כי היא לא שם - התקשרה אל האב, איש חינוך שנכח באותה העת בפגישה ונזכר כי השאיר את בתו, בת שנתיים, ברכב הלוהט. אזרחים שעברו ליד המכונית הצליחו לחלץ את הילדה - כשכבר הייתה ללא רוח חיים

שעות ספורות אחרי שפעוטה בת שנתיים נשכחה ברכב ביישוב דולב ומתה - מתבררים היום (ב')  פרטים נוספים על הטרגדיה. האם גילתה את האסון לאחר שהגיעה לגן. משראתה שבתה אינה שם - התקשרה לאביה, מנהל מוסד חינוכי שנכח באותה העת בפגישה - ונזכר היכן השאיר את בתו.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

האירוע התרחש בסמוך לשעה 13:00 - בשעה שבה הגיעה האם אל הגן. במקביל הבחינו עוברי אורח בתינוקת כשהיא שוהה בתוך הרכב הנעול. מקץ דקות ארוכות של ניסיונות לפרוץ את הרכב הממוגן ולשבור את שמשותיו - הצליחו האזרחים לחלץ את הילדה - אך זה היה כבר מאוחר מדי. הפרמדיקים ניסו לבצע בה פעולות החייאה - אך ללא הועיל.

ניסיונות ההחייאה עלו בתוהו. זירת האירוע (דוברות מד"א)

"הוזנקנו לטפל בתינוקת מחוסרת הכרה. כשהגענו למקום ראינו בן משפחה וסמוך אליו תינוקת, מחוסרת הכרה ללא נשימה ודופק עם סימני מכת חום. הכנסנו אותה לאמבולנס, התחלנו בפעולות החייאה ויצאנו לחבירה עם ניידת טיפול נמרץ של מד"א שהייתה סמוך ליישוב", סיפרו חובשת מד"א יהל רון ופרמדיק מד"א עמנואל שטרן.

על פי ההערכות של צוותי ההצלה, הילדה שהתה בכלי הרכב במשך כחמש שעות. בתוך הרכב שררה טמפרטורה של לפחות 60 מעלות. צוות של מד"א פינה את התינוקת לבית החולים אסף הרופא בצריפין, שם נקבע מותה. האם גילתה את הטרגדיה כשהגיעה לגן הילדים וראתה שהילדה איננה.

טרגדיה ביישוב דולב (אהוד אמיתון, סוכנות תצפית)

"קיבלנו את התינוקת לטיפול תוך כדי שצוות האמבולנס מבצע בה פעולות החייאה מתקדמות. חום גופה היה גבוה מאוד ובמקביל להחייאה הענקנו לה טיפול למכת חום שכלל את קירור הגוף ומתן נוזלים והתחלנו בפינוי לבית החולים תוך שאנו ממשיכים לבצע פעולות החייאה. לצערנו, בהגיענו לבית החולים נקבע מותה",  סיפר פרמדיק מד"א ששהה בניידת הטיפול הנמרץ.