מורה ששכח ילד במכונית: "רציתי למות במקום"

לפני כשנה שכח נחמן שטיצר, מורה ממודיעין עילית, את הילד חיים בויימל ז"ל ברכבו. מאז האסון הוא בקושי מתפקד ומתקשה לעכל את הכאב שגרם למשפחת הילד בן ה-3. במכתב לשר החינוך מספר נחמן על היום הנורא בחייו ועל המחשבה שאם הייתה מוטלת על מורים החובה להודיע על אי הגעת ילדים למוסד החינוכי - ניתן היה להציל את חיים

הרכב בו נשכח הילד במודיעין עילית (זק"א)

שרשרת המקרים הטראגיים, בהם נשכחו תינוקות בכלי רכב לוהטים, מעלה פעם נוספת את השאלה כיצד למנוע את האסון הבא.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

נחמן שטיצר, המורה ששכח את הילד חיים בויימל ז"ל בן ה-3 במהלך נסיעה לפני כשנה במודיעין עילית, פנה לשר החינוך שי פירון וקרא לו להסדיר את הדיווח על אי הגעת ילדים למוסדות חינוך. במכתב האישי סיפר נחמן על היום הקשה והנורא בחייו, והסביר מדוע הסדרת הנושא עשויה לתרום להצלת נפשות.

"בבוקר אותו היום, בדרך לעבודתי, הסעתי מספר ילדים ברכבי לבתי התלמוד שבו הם לומדים", כתב. "אחד הילדים היה חיים בויימל ז"ל כבן 3 שנים. במהלך נסיעתי עצרתי סמוך לבית התלמוד של כל אחד מהילדים. בשלב מסוים עצרתי בסמוך לבית התלמוד שבו לומד חיים, חשבתי שהוא ירד מהרכב והמשכתי בדרכי לבית התלמוד שבו אני מלמד.

"בסיום יום עבודתי חזרתי לרכבי בשעת הצהריים. מצאתי את חיים הקטן ללא רוח חיים. נחרדתי לגלות שבעצם חיים נשאר ברכב כל אותן שעות ונפטר, כנראה בשל החום הכבד ששרר ברכב. רציתי למות בו במקום. בכיתי והקאתי ולא הצלחתי להירגע.

"זמן קצר לאחר מכן נלקחתי לחקירה אודות המקרה. בסופו של דבר הוגש נגדי כתב אישום לבית המשפט השלום ברמלה בגין גרימת מוות ברשלנות.

"האסון ילווה אותי עד סוף חיי"

טרגדיה שילה: תינוקת נשכחה (דוברות מד"א)
"מאז אותו אירוע אני בקושי מתפקד, והאסון הכבד נתן את אותותיו גם על משפחתי. עם זאת, כאבנו מתגמד ביחס לכאבם של הוריו של חיים הקטן ובני משפחתו.

"אני יודע שהאסון הנורא ילווה אותי עד סוף חיי. לקחתי אחריות על התרחשותו מתחילת הדרך ואיני מתנער מכך, אולם, המחשבה שאולי אם הייתה מוטלת חובה על המורים להודיע להורים שילדיהם לא הגיעו למוסד חינוך, ניתן היה להציל את חיים - אינה נותנת לי מנוח.

"חז"ל אמרו כי: "כל המאבד נפש אחת מעלים עליו כאילו איבד עולם מלא; וכל המקיים נפש אחת מעלים עליו כאילו קיים עולם מלא".

"עולמן של שתי משפחות כבר נחרב, אך אני תקווה שתפעל למען הצלת עולמות אחרים בעתיד ותסדיר את נושא הסדרת הדיווח להורים על אי הגעת ילדים למוסדות חינוך".

עו"ד עפר ברטל (חדשות 2)

עו"ד עפר ברטל, המייצג את שטיצר, קרא גם הוא להסדיר את הנושא. "מוכח במקרים האחרונים שכל אדם, לצערנו הרב, יכול לשכוח את היקר מכול לו, ילדו, במכונית",אמר עו"ד ברטל. "מכיוון שהוכח שזה אנושי ולא מעשה פלילי, הגיע הזמן שהרשויות ינקטו בכמה צעדים קטנים וזולים שימנעו כמעט לחלוטין טרגדיות כאלה בעתיד".