"האב הלך לישון ושכח שבתו ברכב"

בשילה מנסים לעכל את האסון: מותה של בת 5 חודשים שהושארה ברכב. מחקירה ראשונית עולה כי אביה חזר ממשמרת לילה, אסף אותה מהבית ושכח להוריד אותה אצל בת משפחתו. הוא חזר לבית, לישון. אחרי 7 שעות נזכר

שעות אחרי שתינוקת שנשכחה ברכב של אביה בהתנחלות שילה נמצאה ללא רוח חיים, נחשפים פרטים נוספים מהטרגדיה. מחקירה ראשונה עולה כי אביה של התינוקת בת החמישה חודשים היה אמור להשאיר אותה בביתה של קרובת משפחה, אך שכח והלך לישון. רק כעבור כשבע שעות נמצאה התינוקת בתוך המכונית, מתה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

"האב עבד לילה כמאבטח, חזר לביתו ולקח את שתי בנותיו, אותן היה אמור לפזר", סיפר פקד בני מלכה, ראש משרד סיור בבנימין. "את הבת הקטנה היה אמור להשאיר בביתה של בת משפחה, אך לא עשה זאת, הגיע לביתו והלך לישון. לאחר מספר שעות הוא גילה את בתו בתוך הרכב".

שילה, היום (דוברות מד"א)

האב תודרך לבצע החייאה בבתו

"קיבלנו קריאה על תינוקת מחוסרת הכרה, ללא דופק וללא נשימה", סיפר פרמדיק מד"א יאיר שוסהיים שהגיע למקום. "כשהגענו התינוקת הייתה כבר בתוך הבית, על שולחן, ושם ביצענו בה פעולות החייאה. עוברי אורח סיפרו שהיא הושארה ברכב במשך 7-8 שעות".

ההתנחלות שילה (חדשות 2)

לדברי הפרמדיק, לאחר שהאב גילה את בתו התינוקת, הוא הזעיק את כוחות ההצלה, ובמקביל תודרך כיצד לבצע בה החייאה. "ההורים הוצאו מהבית עד להגעת המשטרה", סיפר שוסהיים. "בבית הייתה אווירה קשה. מאוד לא קל לראות תינוקת בת חצי שנה במצב הזה".  

לפני כשבועיים: תינוקת נשכחה ברכב ומתה

הרכב שבו נשכחה התינוקת ברמת גן (עזרי עמרם, חדשות 2)
לפני כשבועיים אירעה טרגדיה דומה ברמת גן, אז נשכחה תינוקת בת תשעה חודשים ברכב של אביה ונמצאה כשהיא ללא רוח חיים. מחקירה ראשונית עלה כי בשעות הבוקר לקח האב את שלושת ילדיו ברכב ופיזר אותם לקייטנות, אך את בתו בת ה-9 חודשים שכח לשים בפעוטון. כשחזר הביתה והחנה את הרכב ככל הנראה קיבל שיחת טלפון שהסיחה את דעתו.

לאחר שסיים את השיחה עלה על הקטנוע, מבלי לבדוק את הרכב, והמשיך למקום עבודתו. רק בסביבות השעה 16:00 ירדו ההורים אל המכונית וגילו את המראה הנורא - בתם התינוקת כשהיא מחוסרת הכרה.

ההורים מיהרו להזעיק את מגן דוד אדום והפרמדיקים החלו לבצע בתינוקת פעולת החייאה. "הפרמדיקים שלנו מצאו במושב האחורי תינוקת כבת 9 חודשים שוכבת כשהיא מחוסרת הכרה, ללא דופק וללא נשימה", סיפר דובר מד"א זכי הלר. התינוקת הועברה כשהיא לבית החולים שיבא, תוך כדי מאמצי החייאה - שם נאלצו לקבוע את מותה.