באר שבע: מת התינוק שנחנק בעקבות הנקה

הוריו של התינוק הזעיקו ביום שישי האחרון את כוחות מגן דוד אדום לאחר שהבחינו כי בנם מכחיל ואינו מגיב לגירויים סביבו. במהלך כל סוף השבוע נאבקו הרופאים בבית החולים סורוקה בבאר שבע על חייו, אך הבוקר נאלצו לקבוע את מותו

מת התינוק שנחנק בעקבות הנקה. אילוסטרציה (חדשות 2)

טרגדיה בבאר שבע: תינוק בן חודשיים, שנחנק ביום שישי האחרון זמן קצר לאחר שהונק על ידי אמו, מת הבוקר בבית החולים סורוקה בעיר. במהלך כל סוף השבוע נאבקו הרופאים על חייו של התינוק, אך הבוקר נאלצו לקבוע את מותו.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

ביום שישי בבוקר הוזעקו פרמדיקים של מגן דוד אדום מתחנת באר שבע לדירה בעיר, בעקבות דיווח על תינוק בן חודשיים כשהוא שוכב ללא דופק וללא נשימה, זמן קצר לאחר שאמו הניקה אותו. הצוות החל בהענקת טיפול רפואי ראשוני לתינוק, ולאחר מכן פינה אותו לבית החולים סורוקה במצב קשה מאוד.

הוריו של התינוק סיפרו כי השכיבו את בנם לישון לאחר הנקתו. זמן קצר לאחר מכן, כשהגיעו לבדוק את מצבו - מצאו אותו כשהוא במצב של כיחלון ואינו מגיב למתרחש סביבו. ההורים ההמומים חייגו למוקד מגן דוד אדום והזעיקו אמבולנס. הצוות שהגיע למקום החל במאמצי החייאה והעבירו את התינוק ליחידה לטיפול נמרץ.

תינוק נחנק מאכילה ומת לאחר ברית המילה

בתחילת החודש שעבר מת תינוק שאיבד את הכרתו זמן קצר לאחר טקס ברית המילה. לאחר חקירת נסיבות המקרה התברר כי הטקס עצמו התבצע כהלכה, והתינוק נחנק ככל הנראה מאכילה. צוותי ההצלה פינו אותו לבית החולים וולפסון בחולון ולאחר פעולות החייאה שעבר בחדר ההלם - התייצב מצבו. מאוחר יותר הוא מת.

מתנדב "איחוד הצלה" יהודה מזרחי, שהיה מהראשונים שהגיעו לזירת האירוע, סיפר לחדשות 2 באינטרנט על המקרה: "קיבלנו קריאה על תינוק מחוסר הכרה. כשהגעתי למקום מצאתי תינוק כחול לגמרי, לא נושם ובלי דופק. התחלנו פעולות החייאה, הנשמות ועיסויים, עד שהגיע האמבולנס ופינה אותו לבית החולים".

 "הברית עברה בשלום ואז כולם התיישבו לאכול", סיפר אברהם, חבר המשפחה, "הוא ינק מאמו והיא הניחה אותו בעגלה. בשלב מסוים שמו לב שהילד לא מגיב והוא הכחיל". "אחד האורחים התקשר למד"א ובהנחייה שלהם ביצע לו עיסוי לבבי", הוסיף אברהם לתאר את האירוע, "במקביל הגיעו אנשי כוחות הצלה שהמשיכו בפעולות יחד עם אנשי ההצלה".