שיבושים ברכבת: העובדים בעיצומים

חלק מעובדי הרכבת ובהם נהגי רכבות הנוסעים ורכבות המשא פתחו בעיצומים שעתידים להחריף הערב. ההנהלה הודיעה כי עד כה בוטלו 4 רכבות ואחרות יצאו באיחורים ניכרים. הנהלת החברה פנתה להסתדרות במטרה למנוע פגיעה בנוסעים

העיצומים יוחרפו בערב (חדשות 2)

מאז מוצאי שבת, החלו חלק מעובדי רכבת ישראל ובהם נהגי רכבות הנוסעים ורכבות המשא לשבש את הפעילות, ובהנהלה חוששים כי הערב (א') העיצומים יוחרפו ותיגרם פגיעה לנוסעים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

בהנהלת הרכבת טוענים שנהגי רכבות הנוסעים אינם מאפשרים יציאה של הרכבות ממוסכי החברה בזמן ואינם דואגים למילוי דלק בקטרים, מהלך שמביא לעיכובים בלוחות הזמנים, ביטולי רכבות ופגיעה בשירות לנוסעים.

על פי הודעה שפרסמה ההנהלה, נהגי רכבות המשא עובדים לאט מן הרגיל, כאשר עד כה בוטלו 4 רכבות ורכבות אחרות יצאו באיחור - בחלק מהמקרים כזה של יותר מארבע שעות. הנהלת הרכבת פנתה להסתדרות בבקשה שינחו את עובדי הרכבת לשוב לפעילות סדירה. במידה ויימשכו השיבושים, תפנה הנהלת הרכבת לבית הדין לענייני עבודה.

הושעתה ל-4 חודשים. אדרעי (חדשות 2)

גילה אדרעי הושעתה ל-4 חודשים

השיבושים באים במקביל להשעייתה בשבוע שעבר של יו"ר ועד העובדים לשעבר גילה אדרעי לארבעה חודשים מתפקידה ברכבת. כבר ב-7 באפריל 2013 זומנה אדרעי לוועדת בירור שנייה בחשד לביצוע עבירת משמעת חמורה של הפרעה לעובד אחר בחטיבה לביצוע תפקידו, תוך השמעת הפחדות ואיומים מרומזים כנגדו.

מהרכבת נמסר כי על פי עדויות, במהלך שיחת טלפון הבהירה הגברת אדרעי לאותו עובד כי עליו להישמע להוראות ועד העובדים, ולשלוח חוות דעת שתביא לעצירת חלק מעבודות תחזוקת הרכבות אשר נעשות במתחם לוד וכתוצאה מכך - לפגוע משמעותית בשירות לנוסעים. לאחר שנערכו מספר ישיבות של הועדה, בהן נשמעו עדויות משני הצדדים, החליטה הועדה להטיל על אדרעי עונש השעיה של 4 חודשים מן העבודה.