5,000 הפגינו תמיכה במורסי בגליל; השייח' ראאד סלאח: "ארה"ב וישראל אשמות בהפיכה במצרים"

אלפים יצאו להפגין את תמיכתם באחים המוסלמים ובנשיא מצרים המודח מוחמד מורסי. ראש התנועה האסלאמית האשים את ארה"ב, ישראל ואירן וכינה אותן אחראיות להפיכה הצבאית במצרים. "אמריקה היא האמא של הטרור", קראו המפגינים

כ-5,000 מפגינים הפגינו היום (ש') אחר הצהרים בכפר קנא שבגליל, זאת השבת השנייה, בכדי להביע הזדהות עם האחים המוסלמים ולתמוך בהם.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

המפגינים הניפו את דגלי מצרים, דגלי פלסטין, דגלי התנועה האסלאמית ודגלי המורדים בסוריה. בנוסף לכך, נשאו המפגינים תמונות של הנשיא המודח מוחמד מורסי, ותמונות של שר ההגנה המצרי, הגנרל א-סיסי שסומנו באיקס.

כ-5,000 מפגינים הגיעו. כפר קנא, היום (חדשות 2)

לטענת המפגינים, הצבא המצרי ביצע הפיכה צבאית בהנהגתו של הגנרל סיסי, ויש מי שאמר כי סיסי בגד באומה המצרית. המפגינים צעקו סיסמאות כמו "סיסי תתפטר", "החזירו את השלטון הלגיטימי" ואף "אמריקה היא האמא של הטרור".

ראש התנועה האסלאמית, השייח ראאד סלאח, האשים את ארצות הברית, ישראל ואירן כאחראיות להפיכה המצרית נגד האחים המוסלמים. "המפגינים בתחריר הם כמו סוס טרויאני שמשרת את האינטרסים של אלו שרצו להפיל את מורסי", אמר סלאח. "יש לשחרר את מורסי מהמעצר ולהחזיר אותו לשלטון".

ראאד סלאח, ארכיון (חדשות 2)

סגנו של ראש התנועה האסלאמית, השייח כמאל חטיב, אמר בשיחה עם חדשות 2 באינטרנט כי "רוב העם הכריע בבחירות הדמוקרטיות ובחר במורסי כנשיא. כמו באמריקה ובאירופה, הוא עלה באופן חוקי, ולכן מי שלא אוהב אותו ואת האחים המוסלמים, שיחכה ארבע שנים לבחירות הבאות כדי לבחור נשיא אחר".