שנתיים אחרי – המחאה החברתית חוזרת לרחובות תל אביב?

במלאת שנתיים למחאה החברתית הגדולה של יולי 2011, מקווים הפעילים לשחזר הערב את ההפגנות ההן מקיץ 2011 ולהוציא אלפי ישראלים לרחובות. שלוש צעדות מחאה ייצאו מרחבי תל אביב, ויציינו בין השאר שנה למותו של משה סילמן ז"ל שהצית עצמו בהפגנה בתל אביב

הערב: המחאה חוזרת? (רויטרס)

אנשי המחאה החברתית של קיץ 2011, שהוציאו למעלה מחצי מיליון ישראלים לרחובות, יחזרו הערב לצעוד ברחובות תל אביב ויקראו "לצדק חברתי ושינוי תפיסתי שמעמיד את האזרח במרכז לא את בעלי ההון" - כך לדברי המארגנים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

למרות שההערכה היא שההפגנה הערב, בדומה להפגנות נוספות שהתארגנו בשנתיים שחלפו, לא תוציא לרחובות המוני משתתפים, דפני ליף מבהירה כי מדובר באותה מחאה בדיוק. "זאת לא יוזמה חדשה, זאת אותה מחאה", אמרה יוזמת המחאה של קיץ 2011.

"אנחנו מתבגרים ורואים מה קורה - הממשלה התחלפה, הפוליטיקאים רכבו על גל המחאה אל תוך הכנסת כששר האוצר בראשם. הם הבטיחו הבטחות אבל עושים את ההיפך, ובינתיים אנשים קורסים כלכלית", המשיכה ליף.

מאות האלפים בכיכר המדינה, ספטמבר 2011 (AP)

שלוש צעדות מחאה - הפגנה אחת

בשעה 20:00 ייצאו במקביל שתי צעדות לזכרו של משה סילמן ז"ל, שהצית את עצמו לפני שנה בדיוק, באירועי השנה למחאה החברתית של 2011 - אחת תצא מגן התקווה (רחוב ההגנה פינת רחוב גבעתי), והשנייה תצא ממאהל המחאה החברתית ברחוב ארלוזורוב, מול תחנת רכבת מרכז.

בשעה 20:30 תצא צעדה נוספת מכיכר הבימה, לכיוון רחוב קפלן - שם ייפגשו כל הצעדות ויישארו במשמרת מחאה עד אור הבוקר, כך לדברי המארגנים.

בעקבות אירועי המחאה ייחסמו לתנועה משעה 20:00 עד שעה 23:00, הרחובות הבאים:
רחוב רוטשילד מהחשמונאים עד כיכר הבימה
רחוב מרמורק מאבן גבירול ועד המלך ג'ורג'
רחוב אבן גבירול מקפלן עד שאול המלך
רחוב קפלן ממנחם בגין ועד רחוב אבן גבירול