גבר כבן 47 נלכד מתחת לקיאק שהתהפך בחצבאני - וטבע למוות

הבילוי בצהריי שבת הפך לאסון כשגבר ששט בקיאק בנחל שניר טבע כתוצאה מהתהפכות, ונלכד מתחת למים במשך דקות ארוכות. פרמדיקים של מגן דוד אדום נאבקו על חייו וביצעו בו פעולות החייאה ממושכות, עד שמותו נקבע בבית החולים. אתמול טבע למוות גבר בן 53 כשרחץ בשעות הערב בחוף הים באשקלון

מקום הטביעה, היום (חדשות 2)

אסון בצפון: נקבע מותו של גבר כבן 47 תושב רחובות, שטבע במהלך שייט קיאקים משפחתי בנחל שניר, המוכר בשם החצבאני.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

מחקירה ראשונית של האירוע עולה כי קיאק בו שטו ארבעה בני משפחה התהפך בנחל החצבאני, סמוך לבית הלל, ככל הנראה כתוצאה מהסתבכות בסבך צמחייה. אבי המשפחה נלכד מתחת לקיאק ההפוך ושהה מתחת למים במשך כשבע דקות, עד שעוברי אורח חילצו אותו.

הפרמדיקים של מגן דוד אדום שהגיעו למקום, נכנסו לתוך המים והחלו לבצע בגבר פעולות החייאה על הקיאק, בשעה שהאנשים במקום החזיקו את כלי השייט כדי שלא ייסחף. לאחר פעולות החייאה ממושכות, פונה הגבר כשהוא במצב קשה מאוד וללא הכרה לבית החולים זיו בצפת, שם נאלצו הרופאים לקבוע את מותו. הגבר הותיר אחריו אישה ושתי בנות בגילאים 11 ו-14.

"כשהגענו למקום סיפרו לנו על גבר בשנות ה-50 לחייו שהיה מתחת למים במשך דקות ארוכות", סיפר פרמדיק מד"א איגור קרסני לחדשות 2 באינטרנט. "נכנסו לתוך המים וראינו אותו בתוך הסירה אחרי שאנשים הוציאו אותו. התחלנו פעולות החייאה על הסירה כשאנשים מסביב משכו אותנו לחוף. תוך כדי החייאה העברנו את הגבר לאמבולנס, שם הצלחנו להחזיר לו דופק. אבל זמן קצר לפני שהגענו לבית החולים היה לו דום לב, והרופא במיון קבע את המוות".

אמש: בן 53 טבע למוות באשקלון

סמוך לשעה 20:30 אמש (ו') התקבלה במוקד מד"א קריאה על שלושה בני אדם שנסחפו למים באשקלון - גבר כבן 53 שנכנס לרחוץ בחוף הפארק הלאומי, נסחף לעומק הים וטבע למוות. שני חבריו שניסו לחלץ אותו נפגעו באורח קל.

"ככל הנראה שני חברים של האיש נכנסו למים בניסיון לעזור לו",סיפר לחדשות 2 באינטרנט דובר מד"א זכי הלר. "כשגם השניים האחרים התחילו להיסחף ולא הצליחו להגיע אליו - נכנס גבר שלישי שהיה על החוף וסייע לחלץ אותם", הוסיף. כשהפרמדיקים הגיעו למקום, הם מצאו את שני הגברים, בשנות ה-40 לחייהם, כשהם שרועים על החוף וסובלים מתשישות, אך הם לא נזקקו לפינוי לבית החולים.