המפכ"ל על פרשת על ברנוער: "אני לא מקל ראש בתקלות שלנו"

על רקע מספר פרשיות מביכות למשטרת ישראל, שבראשן פענוח הרצח בברנוער, מתייצב מפכ"ל המשטרה רב-ניצב יוחנן דנינו לריאיון טלוויזיוני ראשון ומודה: "היו תקלות". דנינו הורה על הקמת צוות בדיקה, אך מדגיש כי תפקידו אינו להסיק מסקנות אישיות נגד מפקדים. הריאיון המלא ישודר היום (ש') ב"פגוש את העיתונות"

בריאיון טלוויזיוני ראשון מאז נבחר למפכ"ל המשטרה, מנסה רב-ניצב יוחנן דנינו לתקן את הרושם שנוצר בימים האחרונים, בעקבות כמה פרשיות לא מוצלחות שהמשטרה הייתה מעורבת בהן. הריאיון המלא ישודר היום (ש') ב"פגוש את העיתונות".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

"היו פה תקלות ואני לא מקל בהן ראש", אומר דנינו בהתייחסו לפרשת הברנוער. "התחייבתי שנקים צוות שיבדוק את התקלות הללו וביום ראשון הצוות הזה יתחיל לעבוד. המטרה שלנו היא לא ללכת לעבר אלא לצפות לעתיד - איך לא לחזור על תקלות כאלה".

דנינו מדגיש כי תפקיד הוועדה הוא לא להסיק מסקנות אישיות. "היו פה תקלות, אבל זה עדיין לא אומר שמרגע זה המפקד נכשל והוא לא מסוגל יותר להמשיך בתפקידו. כולכם לקחו אחריות", אמר. כשנשאל האם יהיה על המפקדים שטעו לשלם את המחיר, הוא עונה: "אני חושב שהם כבר שילמו את המחיר".

בריאיון מציג דנינו נתונים מובהקים, כולל נתונים של גופים חיצוניים, שמעידים באופן ברור שאמון הציבור במשטרה דווקא עלה בשנים האחרונות ואחוז הפשיעה ירד. כמו כן הוא עונה על השאלה - האם הוא צופה שהשר לביטחון פנים יאריך את כהונתו בעוד שנה.