אביה של אדל ביטון: "המטרה שלנו - להחזיר אותה לשגרה"

לראשונה מאז נפצעה אנושות מזריקת אבן על מכונית אמה בשומרון, אדל ביטון בת השלוש יוצאת לחופשה בחיק המשפחה. "השקט והרוגע שיש בבית בשבת חזרו", סיפר אביה רפי לחדשות 2 באינטרנט. ביום ראשון תשוב אדל לבית לוינשטיין להמשך השיקום

חזרה לחופשה בחיק המשפחה. אדל ביטון (פייסבוק)

ארבעה חודשים לאחר שנפצעה אנושות בעקבות אבן שנזרקה לעבר רכבה של אמה בשומרון, אדל ביטון חוזרת בפעם הראשונה לחופשה בבית. בתום סוף שבוע בחיק המשפחה היא תשוב לשיקום בבית לוינשטיין.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

"ברוך השם, אדל נמצאת במצב יציב מספיק שמאפשר לקחת אותה הביתה", סיפר היום (ה') לחדשות 2 באינטרנט אביה של אדל, אבי ביטון. "אחרי ארבעה חודשים שלא היינו בבית, הבנות מחכות לחזור לכל מה שהן מכירות. השקט והרוגע שיש בבית בשבת חזרו".

לדברי האב, החופשה בבית היא חלק בלתי נפרד מתהליך השיקום הממושך של אדל. "המטרה שלנו היא להחזיר אותה לתפקוד, לשגרה המוכרת, לנורמליות. אני משער שיש לזה השפעה ואני בטוח שהיא קולטת".

"עכשיו היא צריכה להיוולד מחדש"

לפני כחודש וחצי שוחררה אדל מבית החולים שניידר לילדים, שם הייתה מאושפזת במשך כחודשיים וחצי, והועברה לבית לוינשטיין להליך שיקומי. "ברוך השם, אנחנו לא נמצאים באותה נקודה שהיינו לפני כחודשיים", אמרה אז אמה, אדוה ביטון. "הגענו לייצוב מבחינת המדדים הפיזיולוגיים ומבחינת סכנת החיים. אפשר לומר שיצאנו מזה. עכשיו אנחנו מתחילם להתמודד עם מסע אחר, שזה להחזיר אותה לתפקוד, על כל היבטיו - ללמד אותה ללכת, לדבר, להיוולד מחדש".

ביטון סיפרה כי היא שואבת עידוד רב מהתמיכה שהמשפחה מקבלת, ומדגישה כי יש גם היבטים חיוביים לתקרית הקשה. "בתקופה הזאת הכרנו הרבה מאוד אנשים מדהימים ואת עם ישראל הנהדר, אז גם מזה יש טוב", אמרה. "אנחנו אנשים מאמינים, והכל בידי שמיים - מה שהוא יחליט, אנחנו לא יודעים".

חגגה יום הולדת שלוש בבית החולים

חגגה יום הולדת עצוב. ביטון (פייסבוק)
לפני כחודשיים וחצי, כשהיא מחוסרת הכרה ומוקפת בבני משפחה במיטתה בבית החולים לילדים שניידר, חגגה אדל ביטון יום הולדת שלישי.

"כל יום זה נס", אמר אז אביה, רפי. "היא יצאה בחיים כשלא נתנו לה הרבה סיכוי. גם אם זה יהיה מאבק ארוך ומתיש - אנחנו נצא ממנו בריאים ושלמים".

רפי ציין כי הוא ואשתו אדווה, לא זזים ממיטתה של אדל. "אנחנו נמצאים לידה 24 שעות והיא מגיבה אלינו לכל מיני גירויים שאנחנו יוצרים סביבה", סיפר. "היא בסוג של הכרה חלקית. זה חלום בלהות שאינו נגמר ואני לא מאחל לאף אחד לעבור את זה. מדובר במלחמה יום יומית ובמבחן אמונה קשה".