באר שבע: בן חודשיים במצב קשה מאוד לאחר שנחנק בעקבות הנקה

הוריו של התינוק הזעיקו את כוחות מגן דוד אדום לאחר שהבחינו כי בנם מכחיל ואינו מגיב לגירויים סביבו. הפראמדיקים שהגיעו לדירה החלו בפעולות החייאה נמרצות שבסופן פינו אותו לבית החולים סורוקה בעיר כשהוא במצב קשה מאוד

פונה לביה"ח לאחר שהונק. ארכיון (רויטרס)

פראמדיקים של מגן דוד אדום מתחנת באר שבע הוזעקו הבוקר (ו') לדירה בעיר, בעקבות דיווח על תינוק בן חודשיים כשהוא שוכב ללא וללא נשימה - כל זאת זמן קצר לאחר שהונק על ידי אמו.  צוות האמבולנס החל בהענקת טיפול רפואי ראשוני לתינוק, ולאחר מכן פינה אותו לבית החולים סורוקה בעיר כשהוא במצב קשה מאוד.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

הוריו של התינוק סיפרו כי השכיבו את בנם לישון לאחר הנקתו. זמן קצר לאחר מכן, כשהגיעו לבדוק את מצבו - מצאו אותו כשהוא במצב של כיחלון ואינו מגיב למתרחש סביבו. ההורים ההמומים חייגו למוקד מגן דוד אדום והזעיקו אמבולנס. הצוות שהגיע למקום החל במאמצי החייאה והעבירו את התינוק ליחידה לטיפול נמרץ.

תינוק נחנק מאכילה ומת לאחר ברית המילה

בתחילת החודש שעבר מת תינוק שאיבד את הכרתו זמן קצר לאחר טקס ברית המילה. לאחר חקירת נסיבות המקרה התברר כי הטקס עצמו התבצע כהלכה, והתינוק נחנק ככל הנראה מאכילה. צוותי ההצלה פינו אותו לבית החולים וולפסון בחולון ולאחר פעולות החייאה שעבר בחדר ההלם - התייצב מצבו.

מתנדב "איחוד הצלה" יהודה מזרחי, שהיה מהראשונים שהגיעו לזירת האירוע, סיפר לחדשות 2 באינטרנט על המקרה: "קיבלנו קריאה על תינוק מחוסר הכרה. כשהגעתי למקום מצאתי תינוק כחול לגמרי, לא נושם ובלי דופק. התחלנו פעולות החייאה, הנשמות ועיסויים, עד שהגיע האמבולנס ופינה אותו לבית החולים".

 "הברית עברה בשלום ואז כולם התיישבו לאכול", סיפר אברהם, חבר המשפחה, "הוא ינק מאמו והיא הניחה אותו בעגלה. בשלב מסוים שמו לב שהילד לא מגיב והוא הכחיל". "אחד האורחים התקשר למד"א ובהנחייה שלהם ביצע לו עיסוי לבבי", הוסיף אברהם לתאר את האירוע, "במקביל הגיעו אנשי כוחות הצלה שהמשיכו בפעולות יחד עם אנשי ההצלה".