בלי בלמים, עם חגורות רופפות: תקלות חמורות בהסעות לקייטנות

משרד התחבורה ערך היום מבצע אכיפה מיוחד לבדיקת תקינותם של כלי רכב אקראיים. באחת הנקודות - בסופרלנד בראשון לציון - המהווה מוקד משיכה לקייטנות מכל הארץ, התגלו כמה תקלות חמורות במיוחד שעלולות היו לסכן את חייהם של הילדים. כך זה נראה

מבצע מיוחד של משרד התחבורה והמשטרה שנערך היום (ה') מגלה כי עשרות אוטובוסים שמסיעים את הילדים לקייטנות לא עומדים בתנאי בטיחות ראויים. בחלק מהאוטובוסים התקלות היו חמורות במיוחד עד שהורדו מהכביש.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

מבצע אכיפה לבדיקת תקינות הסעות ילדים שנערך היום מחוץ לסופרלנד בראשון לציון - מקום שמושך מאות קייטנות - התגלו ממצאים שהיו חמורים עד כדי כך - שחלק מהאוטובוסים הורדו מהכביש באופן מיידי.

הבלמים של אחד מהאוטובוסים התפוצצו מיד עם הגעתו למקום. הילדים כבר ירדו, אבל כשהבוחנים הבינו כי היעד לנסיעת החזרה הוא ירושלים - הם הבינו שנמנע אסון. "אם זה היה קורה בדרך הוא עלול היה לאבד את הבלמים", אמר אחד הבוחנים. האוטובוס הושבת - אבל הנהג בשלו: "זה יכול לקרות לכל אחד. חיפשו שעיר לעזאזל ומצאו אותי".

"הילדים הורסים את האוטובוסים" (חדשות 2)

בתוך האוטובוסים הממצאים היו חמורים לא פחות: חגורות רופפות, כיסאות קרועים וחמור מכך - כיסאות שכלל לא היו מחוברים. בכל תאונה, הילד שהיה יושב במושב - היה עף לקדמת האוטובוס. "זה מאוד מסוכן, התוצאות יכולות היו להיות קריטיות", סיפר הלל אבשלום, בוחן במשרד התחבורה.

היו גם נהגים שטענו כי האשמים הם בכלל הילדים. לצערי הם אלה שהורסים לנו את הרכבים", אמר אחד מהם. "הם חותכים את המושבים עם סכינים ושוברים כל מיני דברים באוטובוס". באוטובוסים שהורדו מהכביש נמצאו תקלות חמורות ובעוד כ-30 נמצאו תקלות שטופלו. המבצע יימשך גם בשבועות הקרובים - הכל כדי שהאוטבוסים האלה והילדים יעברו את הנסיעה הבאה בשלום.