נוסעי המטוס שביצע נחיתת חירום בנתב"ג: "הרגשנו בום כשהמטוס פגע בקרקע"

מספר שעות לאחר שבוצעה נחיתת החירום בנמל התעופה בן גוריון, סיפרו כמה מהנוסעים על רגעי האימה בשלב הנחיתה. "במהלך הטיסה לא דיווחו לנו שקורה משהו, היינו בטוחים שהמטוס נתקל בכיס אוויר בלבד", סיפרו לאחר האירוע. רק כשראו את כוחות ההצלה על המסלול הבינו מה התרחש

הנוסעים ששהו במטוס הנוסעים בטיסה HRM 7332 שביצע נחיתת חירום בנמל התעופה בן גוריון סמוך ל-12:00 (ה') סיפרו, כי במהלך הטיסה מיוון לישראל לא דווחו על בעיה כלשהי שחייבה בנחיתה. "כשהיינו במטוס לא סיפרו לנו בכלל על מה שקרה, היינו בטוחים שמדובר בכיס אוויר", אמרו הנוסעים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

"חשנו את התזוזות באוויר, אך לא ראינו שהמטוס שב על עקבותיו ליוון" הסבירו עומר דהאן ותומר הרוש שהיו על סיפון המטוס. "כשהגענו לאזור נתב"ג נחתנו במהירות על הקרקע. זו לא היתה נחיתה רגילה. הרגשנו 'בום' ברגע שהמטוס פגע בקרקע", אמרו השניים.

במהלך שיחתם עם חדשות 2 באינטרנט ציינו דהאן והרוש כי בעת הנחיתה, הופתעו מהיערכות כוחות ההצלה שהמתינו על מסלול הנחיתה. "כשיצאנו מהמטוס ראינו את מד"א וכוחות הכיבוי, לא הבנו בתחילה מדוע כולם היו מוכנים לקראתנו, רק אחר כך הבנו את מה שקרה", סיפרו.

"היינו בטוחים שמדובר בכיס אוויר"

המטוס נחת על המסלול הארוך ביותר בנתב"ג, לאחר שקצף פוזר על המסלול מחשש לנחיתה קשה. צוות כיבוי אש של נמל התעופה צינן את מערכות הגלגלים והטייס כיבה את המנועים. לאחר דקות אחדות המטוס נגרר לרחבת החנייה והנוסעים הועברו לטרמינל 3. "במהלך הטיסה לא ידענו בכלל על מה שהתרחש", סיפרה קרן בלום שהיתה אף היא בין 180 הנוסעים שהיו על סיפונו. "אנחנו חשבנו שמדובר בכיס אוויר. לא הערכנו שמדובר במשהו רציני", הסבירה בלום.

מנהל נתב"ג שמואל זכאי ניהל את האירוע ממגדל התיאום רמון. במהלך האירוע, מטוסים שהיו בדרכם לישראל הופנו לשדות תעופה אחרים. במקביל, נערכו כוחות החילוץ וההצלה בכוחות מתוגברים על מסלול הנחיתה. "תרגולים הרבים שמקיים מד"א עם כל זרועות הביטחון וההצלה במדינת ישראל הוכיחו עצמם היום שוב", הסביר מנכ"ל מד"א, אלי בין. "תוך דקות מרגע שקיבלנו דיווח על הנעשה, הגיעו למקום עשרות ניידות טיפול נמרץ ואמבולנסים - שהיו נכונים להעניק טיפול ומענה לכל תרחיש אפשרי", ציין בין.