מצב חירום הוכרז בנתב"ג: מטוס שבו התגלתה תקלה נחת בשלום

בנמל התעופה בן גוריון נערכו צוותי חילוץ והצלה רבים לנחיתתו של מטוס שהגיע מיוון ועליו 170 נוסעים. בעקבות התקלה, הודיע הטייס על מצב חירום ונשלח לבצע סיבובים מעל הים. לבסוף הוא נחת בשלום ולא היו נפגעים

בנמל התעופה בן גוריון הוכרז הבוקר (ה') מצב חירום. מטוס ועליו 170 נוסעים שהגיע מכרתים שביוון בטיסה HRM 7332 הכריז סמוך לשעה 11:30 על נחיתת חירום, בשל תקלה הידרואלית במערכת ההיגוי. בנמל פינו את כל המתחם האווירי לצורך הנחיתה, וכוחות רבים של מד"א עם ציוד לטיפול חירום נערכו במקום. סמוך לשעה 12:00 המטוס נחת בשלום ולא היו נפגעים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

המטוס נחת על המסלול הארוך ביותר בנתב"ג, לאחר שקצף פוזר על המסלול מחשש לנחיתה קשה. צוות כיבוי אש של נמל התעופה צינן את מערכות הגלגלים והטייס כיבה את המנועים. לאחר דקות אחדות המטוס נגרר לרחבת החנייה והנוסעים הועברו לטרמינל 3. מנהל נתב"ג שמואל זכאי ניהל את האירוע ממגדל התיאום רמון. במהלך האירוע, מטוסים שהיו בדרכם לישראל הופנו לשדות תעופה אחרים.

המטוס נשלח לאחר הכרזתו לטוס מעל הים, ועשה סיבובים באוויר באזור החוף מעל בת ים. דובר מד"א, זכי הלר עדכן כי הוזנקו אמבולנסים וניידות טיפול נמרץ של מד"א לנתב"ג לצורך אבטחה רפואית של נחיתת חירום. כוחות רבים של חובשים ופאראמדיקים עם אמבולנסים וניידות טיפול נמרץ גם כן הגיעו למקום.

בהכנת הידיעה השתתפו עזרי עמרם, עמליה דואק, ברהנו טגניה וניר דבורי