אחרי 4 חודשים בבית החולים: הפעוטה אדל ביטון חוזרת לביתה

אדל ביטון בת ה-3, שנפצעה קשה כתוצאה מיידוי אבנים לעבר הרכב בו נסעה עם אמה ואחיותיה סמוך לאריאל, תשוחרר מחר לביתה למשך סוף השבוע. האם מברכת: "כל יום מביא איתו עוד בשורות טובות. יש עוד דרך, אבל אנחנו במגמת עלייה"

אחרי ארבעה חודשים, אדל ביטון בת השלוש, שנפצעה קשה בפיגוע יידוי אבנים, יוצאת לביתה למשך סוף השבוע. "סוף סוף עושים את השבת בבית שלנו, כמו שצריך", מספרת אדווה, אמה של אדל.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

"אדל ברוך השם משתפרת מיום ליום. אנחנו יוצאים הביתה, וזה כבר אומר הרבה על מצבה הרפואי היציב", סיפרה האם. "יש עוד דרך, אבל אנחנו במגמת עלייה. כל יום מביא איתו עוד בשורות טובות".

אדל, שנפצעה בחודש מרס האחרון באירוע זריקת אבנים סמוך לאריאל, תחזור מחר לביתה לראשונה מאז האירוע הקשה. ביום ראשון היא תחזור לבית לוינשטיין להמשך הטיפולים והשיקום. "היא עובדת יפה בפיזיותרפיה, משתפת פעולה, מזיזה גפיים, מרימה ראש, וממלאת את הפקודות בצורה טובה", אומרת אמה.

אמה של אדל: הדרך עוד ארוכה (פייסבוק)

"לוקחים רק את הטוב"

אדווה מספרת כי התקופה מאז האירוע לא פשוטה עבור המשפחה: "יש לנו עוד 3 בנות בבית - זו מלחמה בשתי חזיתות. אנחנו בחרנו מתוך הצער הפרטי שלנו לקחת רק את הטוב, ואנחנו לא מאפשרים לרגשות שהם לא רגשות של שמחה להשתלט עלינו. אנחנו נמצאים בעשייה של חסד ונתינה ומרבים בתפילה, ועכשיו נעשה את השבת בבית שלנו, כל המשפחה, ביחד".

אדל, אמה ושתיים מאחיותיה נפצעו במזריקת אבנים על הרכב בו נסעו בכביש 5, סמוך לצומת אבישר שליד אריאל. על פי החקירה, האם שנהגה ברכבה הפרטי, התנגשה במשאית שנסעה לפניה, כתוצאה מיידוי אבנים מגבעה סמוכה. אחיותיה של אדל נפצעו באורח קל עד בינוני. בסוף חודש מאי הועברה אדל מבית החולים לבית לוינשטיין לצורך שיקום.

זמן קצר לאחר פיגוע יידוי האבנים שבו נפצעה אדל ביטון, נעצרו מבצעיו בפעילות של שירות הביטחון הכללי בסיוע משטרת ישראל, מחוז ש"י וצה"ל. נוסף לפעוטה, נפצעו  שבעה אזרחים ישראלים נוספים. החשודים - חמישה צעירים כבני 16-17 מהכפר חארס, שהודו בחקירתם במעורבות במעשה, שכלל זריקות אבנים לעבר כלי רכב שנסעו בכביש חוצה שומרון בסמוך לכפרם.