בן זוגו לשעבר של עד המדינה: "ההחלטה להגיש נגדו כתב אישום היא בגידה, עליו להילחם"

ההחלטה להגיש כתב אישום "על תנאי" נגד עד המדינה בפרשת הברנוער בשבוע הבא מעוררת את זעמו של בן זוגו לשעבר. "הוא בא מיוזמתו וסיפר להם את כל מה שהם צריכים", אמר. "חבל שזה יגיע למלחמה ביניהם"

עד המדינה בפרשת הברנוער (חדשות 2)

"זו בגידה בבן אדם - הוא צריך להילחם בזה" - כך אומר הלילה (ד') בועז (שם בדוי) בן זוגו לשעבר של עד המדינה בפרשת הברנוער, שהגיב על כוונת הפרקליטות להגיש כתב אישום "על תנאי", נגד חברו, כפי שנחשף לראשונה הערב (ד') בחדשות 2 באינטרנט.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

"זה גועל נפש, הוא בא מיוזמתו, נתן להם את כל המידע והלך איתם", אמר בן הזוג. "כל מה שהם צריכים הוא סיפק. לא משנה איזו מטרה זה משרת, הוא צריך להילחם בזה ולעשות כל מה שהוא יכול כדי להבהיר להם שלא לעשות את זה".

בועז גם מזהיר מאפשרות שבעקבות הגשת כתב האישום נגדו, העד יפסיק לשתף פעולה עם המשטרה. "אני מקווה מאוד שהם יבינו בזמן שזה לא לעניין", ציין. "חבל שזה יגיע למלחמה ביניהם. הוא רוצה ללכת איתם - בשביל זה הוא פנה אליהם מלכתחילה".

על פי הבנתו של בן זוגו לשעבר, העד זוכה כעת לתנאים טובים בתכנית להגנת עדים, יותר מאלה שקיבל כשהיה בחסות המשטרה. "הוא מקבל יותר חופש ומתנהגים אליו יפה, למרות שהמשטרה, עם המהלך של כתב האישום, מחזירה את המתח מהעבר, כמו לפני הבריחה".

מקורבים נוספים של העד אמרו לחדשות 2 באינטרנט: "אנו זועמים על כך שבעוד שהעד בחר מיוזמתו לפתוח את הלב ולפתור את התעלומה ולהביא את הרוצח לדין, הוא מוצא את עצמו מתמודד עם כתב אישום תמוה, שסותר את ההסכם שנחתם עמו. העובדה שמנהל הברנוער לשעבר שאול גנון לא יועמד לדין, אך העד כן - מרתיחה".

בן זוגו לשעבר של עד המדינה (חדשות 2)

הליך שמטרתו להבטיח את שיתוף הפעולה

כאמור, הפרקליטות החליטה להגיש בשבוע הבא כתב אישום נגד עד המדינה, שמייחס לו מעורבות בפרשת הרצח במועדון הברנוער בשנת 2009. לאחר מכן, הוא יושם במעצר בית עד שיסיים להעיד בפרשה. בתום עדותו וסיום המשפט, אם אכן יעמוד עד המדינה בסיכומים, כתב האישום נגדו יוקפא. מדובר בהליך שמטרתו להבטיח את המשך שיתוף הפעולה של עד המדינה ועדותו במשפט.

במהלך חקירותיו במשטרה סיפר העד כי סייע בתכנון הנקמה במנהל הברנוער שאול גנון, על הפגיעה המינית לכאורה בחברו דאז. הוא סיפק לנאשם ברצח חגי פליסיאן פרטים על הכניסה למקום ושעות הפתיחה במועדון הנוער הגאה ברחוב נחמני בתל אביב. בסופו של דבר, התכנית לפגוע בגנון לא יצאה לפועל, ולפי כתב האישום, פליסיאן שנאשם ברצח ביצע מעשה אחר לבדו. ממשטרת תל אביב נמסר: "אין תגובה".

בשבועות האחרונים עד המדינה נמצא בדירת מסתור כחלק מהתכנית להגנת עדים, זאת לאחר שברח כשהיה בידי המשטרה, ולאחר מכן נתפס.