התחבורה הציבורית בשומרון צומצמה בגלל הרמדאן

בחברת האוטובוסים טענו כי הנסיעות בשומרון צומצמו מאתמול בשל "חופשת קיץ", אך המצלמה הנסתרת גילתה כי הסיבה האמיתית היא היעדרות נהגים רבים בחודש הרמדאן. תושבי השומרון זועמים: "לשלול את רישיונה של החברה". מנכ"ל החברה: "השינוי זניח"

תושבי השומרון קיבלו לאחרונה בשורה מרה: הנסיעות בחברת האוטובוסים "אפיקים" יצומצמו בחודש הקרוב. על פי הודעת החברה, הסיבה היא "חופשת קיץ", אך נציגת החברה ונהג נוסף הודו בהקלטה כי הסיבה לצמצום היא חודש הרמדאן, שכן רבים מהנהגים בחברה הם מוסלמים שלא מגיעים בחודש זה לעבודה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

"תראי, יש כרגע את החג של הרמדאן וזה באיזשהו אופן משפיע, אנחנו לא יודעים כל כך בדיוק אבל זה השינוי שעליו הוחלט", אמרה נציגת החברה בשיחת טלפון עם אחת מתושבות השומרון. הנציגה לא ציינה כלל כי מדובר בשינוי בשל "חופשת קיץ". נהג האוטובוס סיפר גם כן כי הסיבה לצמצום הוא חודש הרמדאן.

בני קצובר, יו"ר ועד מתיישבי השומרון אמר כי "חברת אפיקים הופכת להיות חברה המתאימה את עצמה לשרת את האוכלוסייה הערבית בשומרון - הן בהסעת פועלים ערביים תוך כדי דחיקת נוסעים יהודיים וסיכונם הביטחוני, והן בשינויים האחרונים בלוח הזמנים המותאמים לנהגים הערביים בעת הרמדאן. מתברר ששוב מעמידים בצד את הצרכים של הציבור היהודי ביהודה ושומרון".

"אנחנו קוראים למשרד התחבורה לשלול את רישיונה של חברת אפיקים להסיע תושבים יהודיים ולהפעיל במקומה חברה אחרת", הוסיף קצובר וציין כי בעבר, בעת שחברת דן תפעלה את אותם קווים, התושבים היהודיים לא סבלו בחודשי הקיץ.

"יש לנו הרבה נהגים מוסלמים בחברה"

מנכ"ל חברת אפיקים אחוות בן חור הודה כי חודש הרמדאן הוא אכן אחת הסיבות לצמצום בנסיעות. "יש כל שנה התאמות בהתאם לחופשות וחגים של תחבורה ציבורית, והשנה בתקופה הזאת יש גם את חופשת הסטודנטים וגם את הרמדאן, וזה משפיע", אמר בן חור בשיחה עם חדשות 2 באינטרנט.

"הרמדאן משפיע, ויש פחות יכולת של נהגים לעבוד בתקופה הזאת", הוסיף בן חור. "אנו לוקחים נהגים אחרים, הדבר הזה קורה כל שנה, עם כל חברות התחבורה בישראל - השינוי הוא לא רק כאן, כי כמות הנהגים המוסלמים שנמצאים בכל החברות וגם אצלי היא גדולה מאוד וזה לא משהו זניח".

ממשרד התחבורה נמסר בתגובה כי "מדובר בשינויים מינוריים ולא משמעותיים כלל המבוצעים בחודש הרמדאן בשל החופשים והצום של חלק מהנהגים הלא יהודים. השינויים לא ישפיעו ולא יפגעו כלל בציבור הנוסעים המשתמשים בקווי התחבורה הציבורית באזור".