הפתעה בחוף חיפה: דולפינה פצועה הגיעה לחוף

גולשים בחוף נירוונה גילו את הדולפינה שוכבת על החוף פצועה. הם ניסו מספר פעמים להחזיר אותה למים, אך בכל פעם היא חזרה לחוף. הם הזעיקו למקום וטרינר - אבל הסוף עצוב

גולשים בחוף נירוונה שבחיפה נתקלו היום במחזה נדיר: דולפינה פצועה שכבה על החוף. למרות הניסיונות להצילה, היא מתה להם בידיים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

"הגעתי לחוף נירוונה בחיפה לאחר שקיבלתי טלפון מגולשים שמצאו את הדולפינה", סיפר הצלם אמיר וייצמן מחברת "Gopro" לחדשות 2 באינטרנט. "הגולשים החזירו את הדולפינה חזרה לעומק הים שלוש פעמים, אך היא חזרה בכל פעם אל החוף".

למקום הוזעק וטרינר שהזריק לה מורפיום, אך הדולפינה מתה לאחר זמן מה. דובר עיריית חיפה, עידו מינקובסקי, סיפר כי "המציל והאחראים בעירייה פעלו במהירות כדי להציל את הדולפינה, אך לצערנו נקבע מותה. זו חוויה נדירה לראות דולפינה כל כך קרוב לחוף".

גופת הדולפינה תועבר מחר לנתיחה לבדיקת נסיבות המוות, כשהשערת המומחים היא שווירוס קטלני הוא שגרם למותה.

לפני שנה: דולפינה צעירה הגיעה לחוף בתל אביב

גם לפני שנה אירע מקרה דומה: ילד בן שמונה, שהגיע יחד עם אביו לריף שבחוף יפו, הבחין בדולפינה צעירה כשהיא גוססת במים. אביו מיהר להזעיק את הרשויות, וביניהן עמותת מחמ"לי, שהגיעו למקום והחלו במאמצי החייאה נמרצים - אך נאלצו לבסוף לקבוע את מותה של היונקת.

בשיחה עם חדשות 2 באינטרנט העריך האב את נסיבות מותה של הדולפינה. "כשהוציאו אותה מן המים, בני הצליח לראות פצעי כניסה ויציאה", סיפר לוי. "ההשערה שלי היא שבגלל שמדובר באזור שלעתים מבוצע בו ירי של צה"ל - פגע אחד הקליעים בדולפינה".

עמותת מחמ"לי, שלקחה על עצמה את הטיפול בגוויה, מסרה אז כי "גורת הדולפינים נמשתה מן המים ונלקחה לנתיחה. ככל הנראה מדובר במחלה קשה שגרמה למותה".