מסתמן: משה לאון ירוץ לראשות עיריית ירושלים

לאון, מנכ"ל משרד ראש הממשלה לשעבר, צפוי להודיע בקרוב על התמודדותו לתפקיד מול ראש העיר הנוכחי ניר ברקת. מפלגת יהדות התורה הודיעה שהיא תומכת בלאון, וככל הנראה נרקם דיל בין המפלגות החרדיות לבינו, שבמסגרתו ירוץ מטעם ישראל ביתנו. לאון צפוי לכנס מסיבת עיתונאים בשבועות הקרובים

אחרי כל השמועות - ככל הנראה יש מתמודד מול ניר ברקת על תפקיד ראש עיריית ירושלים: משה לאון, לשעבר מנכ"ל משרד ראש הממשלה, צפוי להכריז על מועמדותו.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

שמו של לאון נשמע פעמים רבות בתקופה האחרונה בהקשר של הבחירות. לאון היה איש ציבור, אך לא נבחר ציבור - הוא שימש כמנכ"ל משרד ראש הממשלה בתקופת כהונתו הראשונה של נתניהו בשנות ה-90, והיום מכהן כיו"ר הרשות לפיתוח ירושלים.

מקורביו של לאון אומרים כי הוא החליט להתמודד על התפקיד והודיע להם על כוונתו. המטה שלו כבר בהקמה ובימים האחרונים מונו בעלי תפקידים. מסיבת עיתונאים רשמית צפויה בעוד כשבועיים.

בסביבתו לחוצים ממועמדות לאון. ניר ברקת (AP)

זוכה לתמיכת החרדים

המפנה חל כשלאון הבין שהוא עומד לזכות בתמיכת החרדים. מפלגת יהדות התורה כבר הודיעה שהיא תומכת בו. היא לא הצליחה לגייס מועמד אחר, והוא למעשה המועמד שלה לראשות עיריית ירושלים. ביהדות התורה מעדיפים אותו על פני ברקת, כי הוא כמובן חובש כיפה. גם ש"ס נוטה לתמוך בו.

לאון הוא מועמד מטעם ישראל ביתנו, וזה כוח פוליטי לא מבוטל, וגם בליכוד הוא כנראה יצליח להשיג תמיכה לא מבוטלת, למרות שזה לא הוכרז רשמית. בסביבת ברקת מאוד לחוצים מההתפתחות הזו ומבינים שהפור כבר נפל.

צריך לומר שלאון יכול לחזור בו מהחלטתו בכל שלב עד לסגירת הרשימות, וההערכה היא שהוא יעשה את זה רק אם הוא יקבל סקרים מאוד לא מחמיאים, או אם ברגע האחרון ברקת יצליח לסגור דיל אחר עם החרדים מאשר זה שנרקם בין לאון לבין החרדים.