ירושלים: חרדים תקפו חייל ואת השוטרים שהגיעו לחלצו

עשרות חרדים קיללו והכו באגרופים חייל חרדי, שהלך בשכונת מאה שערים. הוא נמלט למבנה סמוך ומשם הזעיק את המשטרה. כוחות גדולים שהגיעו למקום ספגו אבנים, חילצו את החייל ללא פגע והחלו לפזר את המתפרעים

שוב חייל חרדי מותקף בירושלים: עשרות חרדים שראו את החייל צועד בשכונת מאה שערים החלו לקלל ולאיים ואף הכו באגרופים. החייל נמלט לתוך מבנה ומשם הזעיק את כוחות המשטרה שחילצו אותו ללא פגע. ארבעה חשודים במעורבות בתקיפה נעצרו על ידי המשטרה. החייל הגיש תלונה במשטרה וארבעת החשודים שנעצרו יובאו מחר (ד') לבית המשפט לדיון בהארכת מעצרם. כעת מנסים במשטרה להתחקות אחר עקבותיהם של מעורבים נוספים באירוע.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

האירוע התרחש ברחוב גמזו בעיר, כשעשרות חרדים התנפלו על החייל והחלו לקלל ולהכות אותו. הוא ברח לתוך בניין סמוך, אך התוקפים הקיפו את הבניין ולא נתנו לו לצאת.

החייל הנצור התקשר והזעיק את המשטרה. כוחות גדולים ובהם היס"מ הגיעו למקום, וגם הם הותקפו על ידי החרדים שהשליכו אבנים וקיללו. הכוחות הצליחו להוציא את החייל בשלום, והחלו לפזר את המתפרעים. 

כוחות המשטרה התקבלו בזריקת אבנים (אריאל פינדר, סוכנות הידיעות "חדשות 24")

באירוע אחר, לפני כחודש, הותקף חייל חרדי מבית שמש על ידי המון חרדי זועם בירושלים. ש', בן 25 מבית שמש, משרת בחיל המודיעין במסלול מיוחד לחרדים.

הוא תועד כשנכנס לשכונת הבוכרים בירושלים כשהוא לבוש מדים. כשהבחינו בו תושבים חרדים, הם הקיפו אותו ותקפו אותו בקריאות: "תעיפו אותו, חרדק" (כינוי לחרדי קל דעת), "אתה יכול ללבוש בגד ים עם ה... שלך, לך מפה". הוא חולץ משם רק בלווי המשטרה.