ברכות לניצולת השואה הבודדה - מכל העולם

סטודנט שהכיר ניצולת שואה בודדה החליט להפתיע אותה לרגל יום הולדתה. באמצעות הפייסבוק הוא ביקש מאנשים מהארץ ומהעולם לשלוח לה ברכה מצולמת – וההיענות עלתה על כל הציפיות. "חשבתי לעשות משהו שיעשה לה טוב על הלב, להראות לה שלהרבה אנשים אכפת ממנה", הוא מסביר

מברכים את גילה (פייסבוק)

001@סטודנט ביקש מחבריו לצלם ברכה עבור ניצולת שואה בודדה וחולה שהכיר - ויותר מ-300 איש מהארץ ומהעולם שלחו ברכת "מזל טוב" לגילה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

סטסי סטשינסקי, סטודנט מהמכללה האקדמית תל אביב-יפו, מספר כי הכיר את ניצולת השואה לפני כשנה, במסגרת פרויקט התנדבות של ארגון "לתת", שמארח חברה לניצולי שואה בודדים. לדבריו גילה סירבה להסגיר את הגיל המדויק שלה, אך הוא מעריך שיהא בת "יותר מ-80". כשנודע לו שיום הולדתה חל ב-14 ביולי, החליט להכין לה הפתעה. "חשבתי לעשות משהו שיעשה לה טוב על הלב, להראות לה שלהרבה אנשים אכפת ממנה", הוא מסביר.

המונים נרתמו לשמח את ניצולת השואה (פייסבוק)

סטשינסקי ביקש מחבריו לשלוח תמונה שלהם מחזיקים שלט עם הכיתוב "מזל טוב גילה". הסטטוס שותף על ידי מאות אנשים, ועד כה התקבלו כבר למעלה מ-300 תמונות וסרטונים מהארץ ומהעולם, שמהן יכין מצגת לגילה ביום הולדתה. "מאוסטריה, מארצות הברית, מרומניה, מהונגריה - גם אנשים שאני בכלל אל מכיר ואין לי איתם חברים משותפים שלחו תמונה. מאות אנשים שיתפו את זה, וזה התגלגל להמון אנשים".

"מישהו גם התנדב לעזור עם המצגת, והרבה אנשים הציעו גם עזרה כספית - אנשים מכל העולם הציעו לשלוח כספים", הוסיף סטשינסקי, "זה מה שמיוחד - כולם מתאחדים, גם אם הם בכלל לא מכירים לא אותי ולא את גילה".

"אמרתי לה שאני מתכנן לה משהו ליום ההולדת והיא מאוד שמחה, והודתה לי מספר פעמים, אבל היא לא מצפה למשהו בסדר הגודל הזה בכלל", אמר סטשינסקי. הסרטון שמכיל את מאות הברכות יעלה לאתר אחרי יום ההולדת של גילה, שבוודאי יהיה יותר שמח.

יום הולדת שמח (פייסבוק)

גילה היא ניצולת שואה שעלתה לארץ לבדה בשנת 1948 וגורל משפחתה לא נודע עד היום. סטשינסקי רצה לשמח אותה, כי לדבריו, לגילה יש ילדים אך המשפחה מנותקת ממנה בגלל ריב על הירושה. "גילה שוכבת כל היום במיטה שלה ומביטה על התקרה, אין יוצא ואין בא בביתה", הוא אומר. "אפילו כשאושפזה בבית החולים, המטפלת שלה סיפרה לי שאין אחד שהתקשר לדרוש לשלומה".