דפני ליף: "לפיד יותר אכזרי מנתניהו; נחזור לרחובות"

אחת ממנהיגי המחאה החברתית של קיץ 2011 תקפה היום במסיבת עיתונאים שכינסה את שר האוצר. "הממשלה הזו צריכה או להפיל את התקציב או ליפול בעצמה", אמרה ליף. "נחזור לרחובות ונפגין שוב"

"רוצים לחיות בכבוד", דפני ליף חוזרת להפג (חדשות 2, ארכיון)

דפני ליף, מיוזמי מחאת קיץ 2011, כינסה היום (ג') מסיבת עיתונאים בה תקפה את שר האוצר יאיר לפיד. "אתה שקרן, רכבת על המחאה וניצלת אותה לצרכיך", אמרה ליף ללפיד. "הממשלה הזו צריכה להפיל את התקציב או ליפול בעצמה".

ליף קראה לציבור לחזור לרחובות ולהפגין, ואמרה כי לפיד "אכזרי יותר מנתניהו".  ליף בעצמה ופעילים חברתיים נוספים סיפרו כי הם מתכננים בסוף השבוע שני אירועי מחאה שיתנקזו למקום בו משה סילמן ז"ל הצית את עצמו ונפטר, וזאת לזכר שנה למותו.

"לא יצאנו לרחובות לפי שנתיים בשביל לראות מפלגות חדשות שממשיכות באותה מדיניות ישנה ודורסנית", כתבו הפעילים לקראת ההפגנה. "אנחנו לא יצאנו לרחובות לפני שנתיים בשביל להפוך להיות קמפיין פוליטי לא של מפלגות שמאל ולא של מפלגות ימין. אנחנו לא יצאנו לרחובות לפני שנתיים על מנת לשבת בשקט בזמן שהתקציב הבא עלינו לרעה הולך להיות מהאכזריים שהיו כאן.

אנחנו לא יוצאים ויוצאות לרחובות כבר שנתיים בשביל שהפערים החברתיים ימשיכו לגדול. אנחנו לא יצאנו לרחובות כדי שהממשלה תעביר במחטף במחשכים החלטות כלכליות גורליות כמו ייצוא הגז ללא דיון ציבורי בכנסת. האמת היא שאנחנו יודעים בדיוק מה אנחנו רוצים אנחנו רוצים ורוצות לחיות בכבוד".

עוד הוסיפו הפעילים: "אנחנו רוצים לחיות במדינה שבה קורת גג היא לא פריבילגיה אנחנו רוצים לחיות במדינה שבה כשאנחנו משלמים מסים אנחנו מקבלים שירותים בתמורה. אנחנו רוצים לחיות במדינה שבה האינטרס של הציבור הרחב יותר חזק מזה של קבוצות לחץ שמקורבות לצלחת.

אנחנו רוצות לחיות במדינה שבאמת ובתמים מאפשרת לאנשים לצמוח ולהתפתח, שמכבדת דמוקרטיה, שמכבדת חופש ביטוי,אנחנו כן יוצאים לרחובות ביום שבת הקרוב בגלל שישראל חשובה לנו, החיים שלנו חשובים לנו והכסף שלנו, שאנחנו עובדים קשה עבורו, לא ניתן למשרד האוצר מההפקר. שינוי ועכשיו".

ממשרד שר האוצר לא התקבלה תגובה לדברים