הורים ו-3 ילדים קטנים חיים בסוכה ברחוב: "אין לנו כסף לדירה"

יעל ואשר וקנין מירושלים התקשו לעמוד בתשלום שכר הדירה - ונאלצו לפנות אותה. כבר שבועיים הזוג ושלושת ילדיהם הקטנים מתגוררים בסוכה שבנו בשכונת קריית מנחם בירושלים, וכעת הם חוששים מפינוי של הסוכה עקב צו פינוי שקיבלו

לא עמדו בתשלום שכר הדירה - וחיים ברחוב עם ילדיהם הקטנים: אשר ויעל וקנין, הורים צעירים לשלושה ילדים קטנים מירושלים חיים כבר שבועיים בסוכה שבנו בשכונת קריית מנחם בעיר - זאת לאחר שנאלצו לפנות את הדירה בה התגוררו עקב קשיים בתשלום שכר הדירה. אלא שהקושי של המשפחה לא נגמר בזה: על הסוכה בה מתגוררת המשפחה הודבק צו המורה על פינויה בתוך 30 יום.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת  

"היינו שני אנשים עובדים ונגמר לנו הכסף לשלם שכירות, במיוחד אחרי שבעלת הבית העלתה את מחיר השכירות בעוד 300 שקלים לחודש", סיפרה האם יעל בשיחה עם חדשות 2 באינטרנט. "אמרתי לה שלא נוכל לעמוד בתשלום, ונאלצנו לעזוב את הבית - ולהתגורר בסוכה ברחוב".

אחת הילדות בסוכה, אתמול (פייסבוק)

את הסוכה הקימה המשפחה מתחת לבניין בשכונת קריית מנחם בבירה שבו מתגוררת אמו של הבעל. עם זוג ההורים שוכנים שם שלושת ילדיהם, כולם מתחת לגיל חמש. יעל מספרת כי ביתה של הסבתא לא יכול להיות פתרון עבורה, כיוון שהיא נכה וביתה צר מלהכיל גם אותם.

"חמותי גרה בדירה מעלינו, אבל זה לא ריאלי שיתגוררו עשרה אנשים בבית של 60 מ"ר", הוסיפה יעל. "אנחנו חיים בסוכה כבר שבועיים. יש לנו חשמל וזרם חלש של מים. אנחנו עולים לבית שלה להתקלח ולאכול וככה אנחנו חיים.  ברחוב, וללא פתרון למצבנו".

"פנו את הסוכה בתוך 30 יום"

המיטה המאולתרת עליה ישנים הילדים (פייסבוק)
אלא שחששה של המשפחה לא מסתכם רק בחיים ברחוב. אתמול הונח על פתח הסוכה בה מתגוררים ההורים ושלושת ילדיהם צו הריסה מעיריית ירושלים המורה על פירוק הסוכה בהוראת שופטת. "אנחנו חוששים שגם מכאן יפנו אותנו, ואז באמת לא יהיה לנו לאן ללכת", אומרת יעל. "וכאילו שזה לא מספיק, אז במחלקת הרווחה של העירייה גם מאיימים שיקחו לנו את הילדים כי אנחנו חיים ברחוב".

ביום בו עזבו את הדירה ועברו לחיות ברחוב, פנו בני המשפחה לדיור הציבורי בבקשה שתסופק להם דירה חלופית. שם הבהירו להם שהם לא עומדים בשלב זה בקריטריונים לקבלת דירה. "בעלי התפטרנו מהעבודה והפכנו למחוסרי דיור", מספרת יעל. "הגשנו את כל הטפסים שביקשו כדי לקבל דירה אבל נאמר לנו שהמצב הזה צריך להימשך לפחות שנתיים כדי שנעמוד בתנאים. וגם אז כלל לא בטוח שבכלל נקבל דירה".

מעיריית ירושלים נמסר בתגובה: "המשפחה מוכרת בלשכת הרווחה מספטמבר 2011 סביב משבר דיור. לאורך התקופה קיבלה המשפחה עזרה כלכלית מאסיבית בתחום הדיור והקיום, במטרה לסייע לה לצאת מהמשבר. מעולם לא עלתה סוגיית הילדים ולא נשקלה שאלת הוצאתם למסגרות חוץ ביתיות. מבדיקה ראשונית לא ידוע לנו על גורם עירוני שהדביק את צו הפינוי ואנו מבקשים לקבל צילום של הצו, או עדכון מספר התיק המופיע על גביו".

הדיווח הגיע אל המייל האדום של חדשות 2 באינטרנט. גם אתם מוזמנים לשלוח אלינו סרטון, תמונה, סיפור או קישור לאתר שיעניין את כולנו. סיפור מעניין במיוחד עשוי להתפרסם גם במהדורה המרכזית בחדשות 2. 

בהכנת הכתבה השתתף יוסי זילברמן