בקהילה הגאה מרוצים: "טענו מזמן שהרוצח היה הומופוב"

לאחר שנטען בכתב האישום כי חגי פליסיאן פתח בירי בברנוער בשל נטייתם המינית של הנערים במקום, בקהילה הגאה אומרים כי ידעו מההתחלה שמדובר בפשע שנאה. "הקביעה סתרה את ההודעה הראשונה של המשטרה, מקווים שהמדינה תסייע לפצועים להשתקם", אמר יו"ר האגודה

מפגן תמיכה בקהילה לאחר הרצח (AP)

בקהילה הגאה מגיבים הבוקר (ב') בסיפוק לכתב האישום החמור שהוגש נגד חגי פליסיאן, שנאשם ברצח בברנוער לפני ארבע שנים. בכתב האישום נכתב כי הוא ביצע את המעשה כנקמה ובשל עוינות לנטייה המינית של הנערים והנערות שבילו באותו זמן במועדון הגאה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

שי דויטש, יו"ר אגודת הלהט"ב (לסביות, הומואים, טרנסג'נדרים וביסקסואלים), אמר בשיחה עם חדשות 2 באינטרנט לאחר הגשת כתב האישום, כי מדובר בקביעה שסותרת את ההודעה הראשונית של המשטרה. "אנחנו שמחים על זה, וזו הסיבה שטענו כבר לאחר הרצח, אבל היום יש לנו אישור של הפרקליטות - זהו פשע שנאה לכל דבר, ואני מקווה שמשפחות ההרוגים והנפגעים יפוצו".

לדבריו, מאז המקרה דווקא יש עלייה במספר הנערים והנערות שמגיעים לברנוער. "אני מצפה שמשרד החינוך יכניס שיעורים לקבלת האחר - מה שיכול למנוע מקרים כאלה", הדגיש.

זירת הרצח, 2009 (AP)

"מרוצים, למרות הכשלים שבדרך"

עו"ד משה שוחטמן, היועץ המשפטי של האגודה, הוסיף כי "אני שמח שהגענו לפתחו של ההליך המשפטי, חרף הכשלים שהיו בדרך אני משבח את עבודת המשטרה והפרקליטות שהשכילו תוך זמן קצר יחסית מרגע התפתחות הפרשה להגיש כתב אישום מפורט התומך בעמדתנו כי מדובר בפשע שנאה מתועב הנובע ממניעים של עוינות. אני קורא לחברי הכנסת לתמוך בחוק הפיצויים לנפגעי הירי בבר נוער- כעת מסתבר שהחוק הזה צודק וראוי יותר מתמיד".

הנרצחים ליז טרובישי וניר כץ ז"ל (AP, חדשות 2)

מהאגודה למען הלהט"ב נמסר: "אנו מקווים שצעד זה יאפשר לקדם את חקיקת חוק הפיצויים לנפגעי הברנוער שצפוי לעלות בקרוב לאישור ועדת השרים לחקיקה. הן המשטרה והן הפרקליטות מכירים בכך שמדובר בפשע שנאה שנועד לפגוע בבני נוער להט"בים חפים מפשע, ולכן על המדינה לסייע לפצועים ולמשפחות ההרוגים להשתקם".