מחאה אלימה נגד בעלי מסעדות בירושלים: "לסלק העובדים הערבים"

בעלי מסעדות בשכונת עין כרם מתלוננים כי חסידי ברסלב מישיבה הממוקמת בשכונה מנהלים מאבק אלים נגדם - רק כי הם מעסיקים עובדים ערבים. "הם ריססו כתובות נאצה וזרקו אבנים על המסעדה בזמן שהיו בה לקוחות. רק בנס אף אחד לא נפגע", סיפר בעל אחת המסעדות במקום. לדבריו, העובדים מפחדים לחזור הביתה בלילה

כתובת "מוות לערבים" על דלת המסעדה, היום (חדשות 2)

אבנים, כתובות נאצה ומכות במחאה על העסקת עובדים ערבים: מתחת לפני השטח של שכונת עין כרם השקטה בדרום מערב ירושלים מתנהלת מלחמה של ממש. בעלי מסעדות מקומיות טוענים כי קבוצת חסידי ברסלב, שלומדים בישיבה בשכונה, מנהלים מאבק נגדם רק בגלל שהם מעסיקים עובדים ערבים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

בסוף השבוע האחרון הגיעו כמה מהחסידים למתחם המסעדות בשכונה והחלו לרסס כתובות על קירות ודלתות המסעדות במקום - כך טוענים בעליהן. על הקירות רוססו הכתובות: "מוות לערבים" וכינויי גנאי נוספים. אלא, שהמעשים הללו היו רק ההתחלה של מה שמכנים בשכונה מאבק של ממש נגד עובדי המסעדות, רק בגלל מוצאם.

"ביום שישי בשעת לילה השליכו אבנים על המסעדה שלי, כשהיו בתוכה לקוחות. הם נבהלו מאוד וברחו מהמקום. בנס לא נפגע אף לקוח", סיפר אחד מבעלי המסעדות במקום בשיחה עם חדשות 2 באינטרנט. "פניתי למשטרה ביום שישי האחרון לאחר שהושלכו האבנים, אבל היא הגיעה למקום רק כעבור 45 דקות. כל מה שעשו היה רק למחוק את הכתובות, לקחת את הקלטות של מצלמות האבטחה וללכת".

"העובדים מפחדים לחזור בלילה הביתה"

לדבריו, זו אינה הפעם הראשונה שבה מנסים חסידי ברסלב לגרום נזק למסעדות כדי למחות על העסקת העובדים הערבים. "לפני חודש וחצי אותם חסידי ברסלב ניסו ללכת מכות עם העובדים הערבים ואפילו הצליחו לגרור אותם לתגרה אלימה. אחד מהעובדים אפילו פונה לבית חולים", סיפר. "זה מגיע למצב שהעובדים שלי מפחדים לחזור בלילה הביתה מחשש שייפגעו".

לטענתו, בעלי המסעדות הנוספים בשכונה העדיפו שלא לדווח על התקריות הללו כדי לא להסתכסך עם החסידים, גם הם תושבי השכונה. "גם לפני כמה שנים השליכו אבנים על בתי עסק, ריססו כתובות וגם התבצעו גניבות. אף אחד מבעלי המסעדות לא רצה להתלונן - ואני החלטתי שהגיע הזמן לשים לתופעה המסוכנת הזו סוף".

למרות הפניות, מהמשטרה טרם נמסרה תגובה לידיעה.