שלום בלב המלחמה: תושבי הגולן יצרו סמל של שלום לשכנים מסוריה

בימים שבהם הלחימה בסוריה אינה פוסקת וזולגת דרך קבע לשטח רמת הגולן, ביקשו תושבי הקיבוצים והיישובים בגולן להעביר מסר של שלום לאזרחים בסוריה המדממת: 40 בני נוער יצרו בענק את סמל השלום על צלע ההר הפונה לסוריה במהלך כל סוף השבוע. "ביקשנו להעביר מסר של פיוס שלא באמצעות פוליטיקאים"

בעיצומה של מלחמת האזרחים המשתוללת מעבר לגבול שכבר גבתה את חייהם של למעלה מ-100 אלף סורים, יש מי שמבקש לשדר לשכנים במדינה המדממת שמעבר לגבול מסר אחר - כזה של שלום ופיוס.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

תושבים מרמת הגולן, שהלחימה הקשה בסוריה זלגה ועודנה זולגת לא פעם לשטח היישובים בהם הם מתגוררים לאורך הגבול, יצרו בסוף השבוע את סמל השלום בקוטר של כ-50 מטרים, כמה מאות מטרים בלבד מהגבול עם סוריה. המיצג נוצר על צלע הר חרמונית הפונה לסוריה ונוצר כולו מאבנים שהובאו במיוחד להר ונצבעו בלבן על מנת שהסמל יבלוט בשטח וניתן יהיה להבחין בו ממרחק.

בני הנוער יוצרים את הסמל, בסוף השבוע (דודי מורד)

40 בני נוער מקיבוץ אל-רום והסביבה עמלו על יצירת הסמל הענק במהלך כל סוף השבוע. "מבוקר עד ערב סחבנו את כל האבנים להר, ואז צבענו אותן", סיפר טל שדה, אחד הנערים שהיו מעורבים ביצירת הסמל. בשנתיים האחרונות שומעים שדה וחבריו את הדי הקרבות כמעט מדי יום - ולכן החליטו לפעול בדרך שלהם.

ביוזמה שהוציאו אל הפועל ביקשו למסור לשכנים כי למרות שהם נמצאים במלחמה בגולן, הם מעוניינים שבסוף יהיה שלום ושלא ישרור באזור מצב של מתח ומלחמה. "המטרה שלנו היא להעביר מסר של שלום, שהאזרח הקטן שחי בסמוך לגבול וחווה את ההפצצות יוכל לומר את דברו - ולא דרך פוליטיקאים".