שיפור במצבו של הראל דבוש

לפני חמישה חודשים פורסם סיפורו של הראל דבוש בן ה-5, שחולה בסרטן נדיר. הראל ואביו טסו אז לפילדלפיה לטיפול ניסיוני יקר שעשוי להציל את חייו, האם נפרדה מהם כי עמדה ללדת. בהמשך התאחדה המשפחה כולה בארצות הברית - מאז מצבו של הראל השתפר מאוד - אבל הגעגועים לארץ עדיין קשים

לפני 5 חודשים, נפרדו הראל דבוש ואמו אביגיל בשדה התעופה. הילד בן ה-5 טס אז יחד עם אביו לפילדלפיה, לביה"ח היחיד בעולם המטפל באופן ניסיוני בסרטן הנדיר ממנו הוא סובל.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

אמו של הראל, אביגיל, נשארה אז בבאר שבע, ונכנסה לחדר הלידה שבוע אחרי הפרידה. הראל ואביו כבר היו בביתם החדש באמריקה כשאביגיל ילדה את לינוי, אחותו החדשה של הראל. מיד לאחר הלידה טסה אביגיל עם הבת החדשה, ומשפחת דבוש התאחדה לבסוף בפילדלפיה, שם הם גרים מאז.

משפחת דבוש נאלצה לעבור לפילדלפיה לאחר שכל הטיפולים בארץ לא עזרו, ומצבו של הראל החמיר מאוד. בפגישה האחרונה עם הרופאה בארץ אביגיל הבינה שחייבים ללכת על הטיפול הניסיוני היקר מאוד באמריקה.

"היא ישבה איתנו, והיא אמרה לנו שמצבו של הראל חמור" סיפרה אביגיל על המפגש עם הרופאה בארץ. "היא אמרה שאנחנו צריכים רק להתפלל שנמצא תרופה טובה, כי הוא לא במצב טוב. היא כבר דיברה כאילו אנחנו הולכים לאבד את הילד" הוסיפה בכאב.

עמותת "להושיט יד" עזרה לגייס את הכסף הרב שכרוך במעבר של משפחה שלמה לאמריקה. למרות התנאים הנוחים יחסית, המעבר לאמריקה לא היה פשוט. "זה קשה. אני רואה את בעלי נקרע מהצד", תיארה אביגיל את הגעגועים לארץ. "הוא כל הזמן שומע שהמשפחה שלו ביחד, עושים שבת, והוא פה. הילדים שלי לא נמצאים עם סבא וסבתא. אתה נמצא פה לבד" הוסיפה.

הטיפול היקר והניסיוני בשבילו עקרה משפחת דבוש מבאר שבע לפילדלפיה כרגע עובד, ומצבו של הראל משתפר מאוד. הטיפולים מראים על הצלחה ומראים כי הגידול בראש כבר נעלם. עם זאת, הטיפול היה אמור להימשך רק 5 חודשים, אבל בגלל שהראל מגיב היטב לתרופה, הרופאים אמרו למשפחת דבוש שהם ייאלצו להישאר עוד שנה בפילדלפיה. הם יאלצו להישאר כדי להמשיך את הטיפול, ובינתיים - הכסף אוזל.

לתרומות להראל דבוש, עמותת "להושיט יד" - 03-9090882
www.leoshityad.com