גבר נפצע אנוש בפיצוץ ברכב בנתניה; המשטרה: "הרקע - לא פלילי"

במוקדי ההצלה דווח על אדם אחד, בן 50, שנפגע באירוע. למקום הגיעו צוותים של מגן דוד אדום שהעניקו לו טיפול רפואי ראשוני ופינו אותו לבית החולים תל השומר כשהוא סובל מכוויות בכל חלקי גופו. מחקירה ראשונית עולה כי דקות ספורות לפני האירוע התקשר האיש לחברתו ואמר לה: "שיהיה לך בהצלחה בחיים"

"הרקע - לא פלילי" (דוברות מד"א)

גבר בן 50 נפצע באורח אנוש בפיצוץ מכונית ברחוב אהוד מנור שבדרום העיר. למקום הגיעו צוותים של מגן דוד אדום שהעניקו לו טיפול רפואי ראשוני ופינו אותו לבית החולים תל השומר כשהוא סובל מכוויות בכל חלקי גופו. יחד עמם הגיעו לזירת האירוע כוחות גדולים של משטרה, שמסרה כי הרקע לאירוע אינו פלילי, ונבדק האם מדובר בניסיון התאבדות.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

הייתם עדים לאירוע? שלחו תמונות למייל האדום של חדשות 2 - Mail@News2.co.il

מבדיקות שערכו כוחות כיבוי והמשטרה בזירת הפיצוץ עולה כי ככל הנראה, האיש הצית את עצמו באמצעות מכל בנזין שהיה ברכב. מחקירה ראשונית עולה כי דקות ספורות לפני האירוע, התקשר האיש לחברתו ומסר לה: "שיהיה לך בהצלחה בחיים".

דובר מגן דוד אדום, זכי הלר, אמר בשיחה עם חדשות 2 באינטרנט, כי "אמבולנס שהיה במהלך הסעת חולה חלף במקום, זיהה את הרכב המפויח כשבסמוך אליו שוכב אדם. הצוות עצר כדי להגיש עזרה לפצוע, שמצבו הוגדר אנוש".

זירת האירוע (ירין חלפון)

רפי שבע, אחד הפראמדיקים שהגיעו לזירת האירוע, סיפר: "כשהגענו מצאנו את הרכב כשהוא שרוף לגמרי, ובתוכו היה אדם. חילצנו אותו וביצענו בו החייאה ולאחר מכן החלטנו לפנות אותו לבית החולים תל השומר כשהוא במצב קשה מאוד עם כוויות ב-100% מגופו".

אתמול: בן 45 חוסל במגדל העמק

משה פורטל, תושב מגדל העמק בן 45, נהרג אתמול (ה') בפיצוץ מטען חבלה ברכב פרטי ברחוב הנשיאים בעיר. המשטרה מעריכה כי פורטל, ששוחרר לאחרונה מהכלא לאחר שריצה מאסר, חוסל בשל עברו הפלילי.

סמוך לשעה 16:00 התקבל דיווח על פיצוץ עז שנשמע ברחבי העיר. בדיקה ראשונית העלתה כי הגורם לפיצוץ הוא מטען חבלה שהוצמד לרכבו של פורטל והתפוצץ תוך כדי נסיעה ברחוב הומה אדם. כוחות מגן דוד אדום שהגיעו למקום נאבקו במשך דקות ארוכות על חייו של פורטל, ופינו אותו במצב אנוש לבית חולים העמק בעפולה, אך שם נאלצו הרופאים לקבוע את מותו.

"כשהגעתי למקום ראיתי רכב שעולה באש ולידו שרוע פצוע", סיפר פראמדיק איחוד הצלה לחדשות 2. "אחרי שקיבלנו אישור מגורמי הכיבוי בשטח הזזנו אותו למקום בטוח והתחלנו לטפל בו". תחילה דווח על חשש לנפגעים נוספים בפיצוץ, אך לבסוף התברר כי הנפגע היחיד הוא נהג הרכב.

כוחות גדולים מאוד של משטרה, מלווים בחבלנים, סגרו את הזירה לתנועת כלי רכב ופתחו בחקירה של האירוע. במשטרה מעריכים כעת כי עברו הפלילי של פורטל - ששוחרר לאחרונה מהכלא לאחר שריצה מאסר בגין הריגה - הוא הרקע לאירוע.