ח"כ חוטובלי מציעה: "לאסור שימוש בסלולר על נהגים צעירים"

סגנית שר התחבורה הציגה את עיקרי תכניתה למאבק בתאונות הדרכים וסימנה יעד מרכזי: לאסור על נהגים צעירים לדבר בסלולר בעת נהיגה – גם עם דיבורית. "מדובר בהיסח דעת וזו הסיבה המרכזית לכך שרוב התאונות מתבצעות על ידי הנהג הנורמטיבי", הסבירה

המשטרה תתן מיקום מדויק של המצלמות? (ינאי יחיאל)

סגנית שר התחבורה ח"כ ציפי חוטובלי הציגה היום (ה') את עיקרי תכניתה למאבק בקטל בכבישים. "אפעל לאסור על נהגים צעירים את השימוש בטלפון סלולרי באמצעות דיבורית", אמרה חוטובלי. "אני מוכנה לספוג את הביקורת הציבורית ולו בכדי להציל חיי אדם".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

במהלך כנס באוניברסיטת בר אילן, במסגרת יום עיון של המכון לחקר הגורם האנושי בתאונות דרכים, פירטה חוטובלי חלק מהצעדים שהיא מבקשת לנקוט.

היא הסבירה את התעקשותה על מניעת שיחות טלפון במהלך נהיגה: "אין הבדל ברמת הריכוז של נהג כאשר הוא משוחח בסלולר באמצעות דיבורית לבין אם הוא עושה זאת ללא דיבורית. מדובר בהיסח דעת וזו הסיבה המרכזית לכך שרוב התאונות מתבצעות על ידי הנהג הנורמטיבי ולא על ידי בריוני הדרכים".

חוטובלי נגד דיבור במהלך נהיגה (AP)

חוטובלי הציגה גם את המלצותיה בעניין המצלמות בכבישים. "בכוונתי ליישם מודלים הקיימים באירופה ולהקים ועדה בראשות שופט שתבחן מחדש את נושא המהירות המותרת בכביש. כמו, כן על פי המודלים האירופיים ראשית יש להנהיג שקיפות מלאה בכל הקשור לפריסת המצלמות ולשים שילוט לפני כל מצלמה".

לדבריה, "מטרת פריסת המצלמות היא להביא לירידה במספר התאונות ולא לגבות כסף מאזרחים ולכן יש לפרוס את המצלמות במקומות המועדים לתאונות דרכים ולא סתם בכבישים מהירים".