חשש: משלחות ספורטאים לא יגיעו למכביה בגלל עיצומים במשרד החוץ

זמן רב מתאמנים ספורטאים מכל העולם לרגע הגדול - משחקי המכביה שייפתחו בעוד שבועיים. אבל מתברר שהגעתן של 14 משלחות בסכנת ביטול, בגלל הקושי להוציא אשרות לספורטאים

משחקי המכביה ה-18 (רויטרס)

שנים הם מתאמנים לרגע הזה - האם ספורטאים מרחבי העולם ייאלצו לוותר על משחקי המכביה שתיערך החודש בישראל? אם זה תלוי בעובדי משרד החוץ, התשובה כנראה חיובית.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

במכתב זועם ששלח מנכ"ל מכבי העולמי למנכ"ל משרד החוץ הוא מתלונן על שביתת עובדי משרד החוץ שמונעת הגעתן של משלחות ספורט לארץ. במכתב מוזכרות 14 משלחות: מארמניה, ארובה, אזרבייג'ן, אוקראינה, בלרוס, בוסניה, גיאורגיה, גינאה ביסאו, הודו, קזחסטן, קירגיסטן, מולדובה, ניקראגוואה ואוזבקיסטן.

לטענת מנכ"ל מכבי אייל טיברגר, עיצומי העובדים במשרד החוץ מונעים מהספורטאים לקבל אשרות כניסה לישראל, מה שמעמיד בסימן שאלה את השתתפותם במשחקים שייפתחו ב-18 ביולי.

מכתב מנכ"ל המכביה (חדשות 2)

"אנו מבקשים לפנות לוועדת החריגים שתאשר לקונסוליות במדינות הנ"ל לנפק אשרות כניסה לספורטאים", כתב טיברגר. "מכיוון שנמסר לנו שוועדת החריגים מטפלת במקרים של פיקוח נפש בלבד, אנו פונים אליך ומבקשים את התערבותך".

עובדי משרד החוץ משבשים את עבודת המשרד כבר שבועות ארוכים. זאת במסגרת סכסוך עבודה מול הנהלת המשרד והאוצר על תנאי העסקתם.

ממשרד החוץ נמסר בתגובה: "העיצומים הם על תנאי שרות מאד בעייתי ועל עיוותים שונים שהאוצר מסרב לתקן במשך שנים רבות.הדרישה היא להפסיק להפלות לרעה את שליחי המדינה בחו"ל. עובדי משרד החוץ לא רצו לפגוע במדינה ובאזרחים ולכן במשך שלושה חודשים נמנעו מכך, אך האוצר לא היה מוכן להיפגש עם נציגי העובדים ולכן לא הותיר בידיהם ברירה אלא להחריף את העיצומים".

עוד צוין, כי "מומלץ שכל מי שנפגע מהעיצומים יפנה למשרד האוצר ולממונה על השכר, בידיהם הכוח להפסיק את העיצומים על ידי שיח מהיר ויעיל עם ועד עובדי משרד החוץ".