סרט על ההרוג מהפיגוע בבורגס פתח פסטיבל סרטים בבולגריה; אלמנתו: "ערב מרגש"

כשנה לאחר הפיגוע הרצחני שגבה את חייהם של שישה בני אדם ופצע יותר מ-30, פתח בסוף השבוע האחרון סרט המגולל את סיפור חייו של אחד ההרוגים, אמיר מנשה ז"ל, את פסטיבל הסרטים הבינלאומי In The Palace המתקיים בוורנה שבבולגריה זו השנה ה-11. "ההנהלה התלהבה מהסרט וביקשה לפתוח עמו את האירוע", סיפרה אלמנתו נטלי

כשנה לאחר הפיגוע באוטובוס התיירים בעיר הקיט שבדרום-מזרח בולגריה, פתח סרט המנציח את חייו של אחד החללים באירוע הטראגי פסטיבל סרטים בינלאומי שנערך בוורנה. נטלי מנשה, שאיבדה את בעלה אמיר ז"ל ועל סיפורו מתבסס הסרט שיצר רועי זפרני, "עד הסוף אמיר", תיארה את תחושותיה כשעלתה לבמה במוצאי שבת האחרון - ערב הבכורה של האירוע המכובד.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

"זה היה ערב מאוד מרגש", פתחה מנשה את דבריה. מדובר בפסטיבל הסרטים הבינלאומי In the palace, המתקיים זו השנה ה-11 בבולגריה. "החלטנו שאנחנו רוצים להכניס את סרט ההנצחה לאמיר, שכבר שודר בעבר בטלוויזיה בישראל. הנהלת הפסטיבל מאוד התלהבה ממנו וביקשו לפתוח איתו את האירוע".

"עד הסוף". צפו בסרט המלא:

 

נטלי מנשה עם אמיר ז"ל (אלבום פרטי)

היא סיפרה, כי "מדובר בסרט שערוך היטב, ולשם כך נשכרו אנשי מקצוע בעלי שם". לדבריה, היצירה נפתחת בילדותו של אמיר ז"ל ומגוללת את סיפורו במרוצת השנים עד ליום הפיגוע הטראגי - שגדע את חייו. "אנשי השגרירות הישראלית בבולגריה חלקו לנו כבוד מאוד גדול", הוסיפה.

"הנה עוד רגע אמיר מגיע"

חייה של נטלי השתנו כשאמיר לקח אותה לסוף שבוע בבורגס, מתנה ליום הולדתה ה-26. "הוא אמר לי שאעלה מהר לאוטובוס ואתפוס מקום", שחזרה את הרגע ששינה את חייה. "עליתי מדרגה אחת, והיה פיצוץ נוראי. לא כל כך הבנתי מה קרה". נטלי התחילה לרוץ וכשהסתכלה אחורה ראתה את האוטובוס עולה בלהבות. "שאלתי: 'איפה אמיר? מישהו ראה את אמיר? איפה בעלי?'".

כרזת הסרט בפסטיבל הבינלאומי בבולגריה (Magic Productions)

היא רצתה לרוץ בחזרה לחפש את בעלה, אבל לא נתנו לה. "העיניים סוקרות ומחכות, הנה עוד רגע הוא נכנס - והוא לא הגיע". נטלי פונתה לבית החולים, עברה מבדיקה לבדיקה, אף אחד סביבה לא ידע אנגלית והיא לא ידעה איפה אמיר.

"ביום שלמחרת הגיעו ישראלים, שאלתי את הצוות של מגן דוד אדום אם הם יודעים מה עם אמיר? הם אמרו שאין לי מה לדאוג. שהוא בטוח בטיסה הבאה", סיפרה. "כשהגעתי לאיכילוב פתאום היו בערך 40 איש בבית החולים וכולם בוכים. אז הגיע העובד הסוציאלי וסיפר שאמיר לא החזיק מעמד".