מהיום: שביתה במשרד לביטחון פנים

עובדי המשרד השביתו הבוקר עד להודעה חדשה את האגף לכלי ירייה, שעבר לאחרונה מאחריות משרד הפנים לזה של המשרד לביטחון פנים. המשמעות – לא יחודשו רישיונות הירי לשום גוף במדינה, כולל משטרת ישראל. העובדים טוענים כי תחום עבודתם גדל, אך תנאיהם ושכרם לא השתפרו בהתאם

מהיום: לא יחודשו רישיונות נשק (רויטרס)

אגף כלי הירייה במשרד לביטחון הפנים הושבת הבוקר, במסגרת המאבק שמנהלים עובדי המשרד לשיפור תנאיהם וקבלת תוספת לשכרם.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק

משמעות ההשבתה היא שהחל מהיום ועד להודעה חדשה, לא יחודשו רישיונות כלי נשק לשום גורם במדינה, ובכלל זה משטרת ישראל, חברות שמירה, וגופי ביטחון פרטיים אחרים. כמו כן, הרפורמה עליה הכריז השר לביטחון הפנים יצחק אהרונוביץ' בעניין הפקדת כלי נשק, נכנסת מהבוקר להקפאה.

עובדי המשרד לביטחון פנים מנהלים מזה חודשים ארוכים מאבק במחאה על כך שלמרות תוספת המטלות שנטלו על עצמם מנהלי המשרד, ובכלל זה טיפול ברשות להגנת על עדים, המעבר של רשות הכיבוי לאחריות המשרד והעברת האגף לכלי ירייה ממשרד הפנים למשרד לביטחון פנים.

העובדים טוענים כי תוספות תחומי האחריות, לא הביאו לצידן שינוי בתנאיהם או תוספת לשכר העובדים שמתבקשים כעת לטפל גם ביחידות החדשות.

מהמשרד לביטחון פנים נמסר בתגובה לשביתה כי "בחודשים האחרונים נעשים מאמצים כדי להגיע לפתרון אל מול העובדים יחד עם ההסתדרות ומשרד האוצר. הנהלת המשרד קוראת לעובדים לשוב לשלוחן משא ומתן כדי להגיע לפתרון בהקדם האפשרי ולמנוע פגיעה במערכים חשובים והכרחיים".