בעלי תפקידים באגודת הלהט"ב עשו לייק לתמונה הלועגת לפרשת הברנוער

בן זוגו של אחד ממתנדבי אגודת הלהט"ב צילם עצמו כשהוא חובש פאה נשית והעלה התמונה לפייסבוק תחת הכיתוב: "גם אותי שאול גנון הטריד". הוא זכה לעשרות לייקים ולתגובות מבודחות - גם מקרב בעלי תפקידים בכירים בארגון. אגודת הלהט"ב: "יינקטו צעדים; לא נעבור על כך לסדר היום"

האגודה: "יינקטו צעדים" (חדשות 2)

באגודת הלהט"ב (לסביות, הומוסקסואלים, טרנסקסואלים וביסקסואלים) אמנם פרסמו בזמן האחרון תגובה נחרצת באשר להסכם עד התביעה שעליו חתם מנהל הברנוער שאול גנון, שבמסגרתו הודה האחרון בביצוע עבירת מין בקטין - אך לא יועמד לדין. אלא שכפי הנראה, ישנם גורמים באגודה שהתייחסו לנושא בקלות דעת, לאחר שתמונה הצוחקת על האישה הטרנסג'נדרית שהתלוננה נגד גנון בגין עבירות דומות - התקבלה בתגובות מבודחות ובלייקים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

התמונה המדוברת הועלתה בעמוד הפייסבוק של בן זוגו של אחד ממתנדבי האגודה, ובה הוא מצולם כשהוא חובש פאה נשית. הצילום נושא את הכותרת: "גם אותי שאול גנון הטריד".

בתגובה, קיבל האחראי לצילום תגובות מחויכות, חלקן גם מבעלי תפקידים בכירים באגודת הלהט"ב ואף משאול גנון עצמו.

מאגודת הלהט"ב נמסר בתגובה: "על אף שההתנהלות הלא ראויה הזו לא נעשתה במסגרת האגודה או במוסדותיה, האגודה רואה זאת בחומרה רבה. המעורבים יזומנו לבירור מול המנכ"לית, בהתאם לנוהל התקין לטיפול במקרים מעין אלו, ויינקטו צעדים ככל הנדרש נגד אלו מבינהם הפעילים באגודה; אין בכוונת האגודה, כארגון המייצג טרנס, לסביות, הומואים וביסקסואלים ופועלת רבות למען נוער להט"בי לעבור על כך לסדר היום".

האגודה נגד ההסכם עם גנון: "החלטת המשטרה אינה סבירה, ראויה או מוסרית"

בהודעה שפרסמה האגודה, הועלתה הדרישה לבטל את הסכם עד התביעה המעניק למנהל הברנוער לשעבר חסינות מפני העמדה לדין בגין מעשה סדום בקטין שטרם מלאו לו 16 שנה.

"החלטה זו של המשטרה, שמאפשרת לגנון לחמוק מהעמדה לדין על פשע חמור זה אינה סבירה, ראויה או מוסרית והיא משדרת לנוער הלהט"בי והסטרייטי כאחד מסר מאוד בעייתי שלפיו רשויות החוק מקלות ראש בבטחונו האישי", לשון ההודעה.

באגודה הוסיפו: "על אף שהנער בו פגע גנון אינו חניך הברנוער, גנון מעל בתפקידו כרכז הברנוער. חניכיו שכיום חלקם מדריכים, מכריו ומתנדבי האגודה מרגישים נבגדים".